Fotografie mezinárodních studentů. ( zdroj: TMU )

Posláním Taipei Medical University (TMU) je „Rozvíjet lékařské profesionály se soucitem, celosvětovou perspektivou a oddaností službě druhým.“

Součástí univerzity je 85 studentských klubů, vlastní orchestr, golfové, tenisová a jiná hřiště, nebo i bazén, vířivka a fitness. Restaurace a občerstvení se nachází v areálu školy.

V současné době je zapsaných ke studiu více než 6000 studentů a univerzita nabízí mezinárodním zájemcům posílat žádosti o studium na jedné ze sedmi fakult do 28. března. 

V roce 1962 byla založena univerzitní knihovna, obsahující přes 107 tisíc knih a dalších 80 tisíc v elektronické podobě. Má další dvě pobočky a mimo období prázdnin otevřeno i o víkendu. Tipy na to, co dělat s volným časem a další informace jsou k dispozici v příručce pro mezinárodní studenty.

TMU uvádí na svých stránkách odhadované náklady pobytu za měsíc a nabízí 3 typy měsíčních stipendií, včetně prominutí školného. Viz. podmínky pro jejich přiznání.
Uchazeč má na výběr ze 3 vybavených studentských kolejí, které jsou od kampusu vzdáleny 15-20 minut chůzí pěšky.

Podpora ze strany Univerzity zahrnuje výuku čínštiny, profesionálně vybavené laboratoře, ale i pořádání různých akcí, jako například sportovní a jiné soutěže, Mezinárodní festival jídla a další. Pro bližší informace je možné shlédnout video s představením školy.  

Zájemci o možnosti studia mohou také navštívit facebookovou stránku univerzity,
nebo její hlavní stránku

Pro podrobnější dotazy je k dispozici univerzitní e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .