20140508-alexander-kajewski
Klavírista Alexander Gajewski. (Peter Jonaštík/Epoch Times)

Umělecký soubor Shen Yun Performing Arts, který vystoupil v Praze a Brně poskytuje mimořádný zážitek i profesionálům z různých hudebních disciplín. Shen Yun představuje světovou špičku klasického tance, jedinečný orchestr spojující Východ a Západ a okouzlující animovanou projekci na pozadí.

Významnou kulturní událost si nenechal ujít ani klavírista Alexander Gajewski, jenž ocenil hlavně elegantní propojení západního a východního stylu hudby. Právě tato kombinace je jedním z originálních pilířů, díky nimž se stal Shen Yun světovým unikátem.

Klavírista vyjádřil uznání orchestru Shen Yun. „Hudebníci ukázali, že ovládají hoboje, byla tam klasická čínská hudba, ale velmi dobře zvládaná evropská klasika.“

Kombinaci dvou geograficky i instrumentálně odlišných hudebních stylů včetně hudebních nástrojů hodnotil pan Gajewsky jako zdařile fungující a zajímavou. Z nástrojů východní kultury bylo možné slyšet například dvoustrunnou erhu, pipu, suonu nebo gong.

Hudebník Alexander Gajewski byl unešen grafickým pozadím celé scény, které bylo interaktivně propojeno s vystoupením tanečníků. „To bylo něco neuvěřitelného. Jak to bylo technicky zvládnuté – kvalita toho obrazu, potom ty kompozice a témata, která byla vybrána,“ uvedl Gajewski.

Digitální projekce na pozadí doplňuje a synchronizuje všechny aspekty představení: postavy, barvu kostýmů, specifické taneční pohyby, rekvizity, osvětlení, vyprávěný příběh, konkrétní noty, které hraje orchestr i zvláštní zvukové efekty.

Podle Gajewského byla také vynikající „ta přechodová bariéra, kdy vždy buďto něco přiletělo z vesmíru, chvilku to bylo na podiu a potom se to vrátilo zase zpátky na plátno – úžasný nápad a velmi funkční. Bavil jsem se s pár lidma a hrozně se jim to líbilo“.

Představení Shen Yun už zhlédly miliony lidí. Ovace ve stoje ve světoznámých divadlech, členové evropských královských rodin mezi diváky a vyprodaná představení v Severní Americe a Asii udělaly z Shen Yun mezinárodní fenomén.

Svoje evropské turné soubor zakončí ve vídeňské Wiener Stadthalle dvěma představeními ve dnech 10. a 11.5.


Čtěte také:

Ministr kultury na představení Shen Yun: „Je to velké poselství“

Myslím si, že je to neopakovatelný zážitek, říká podnikatel o Shen Yun

Shen Yun je kulturní projekt, který velmi podporuje základní hodnoty, říká podnikatel a mecenáš Karel Janeček

Výkony byly úplně neskutečné, úžasné, říká kytarista Daniel Krob o pěvcích Shen Yun

Město Praha, Nadace Vize 97, ministr kultury a české osobnosti podporují představení Shen Yun

 

Upoutávka pro světové turné Shen Yun v roce 2014


Vstupenky Vídeň 10.5 a 11.5.

Newyorský soubor Shen Yun Performing Arts má čtyři společnosti, které souběžně cestují po celém světě. Pro více informací navštivte stránky ShenYunPerformingArts.org

The Epoch Times považuje Shen Yun Performing Arts za významnou kulturní událost současnosti. Přinášíme reportáže reakcí diváků tohoto představení již od začátku působení Shen Yun v roce 2006.

Čtěte také:

Přečtete si reakce českých osobností na představení Shen Yun

Reakce světových osobností na představení Shen Yun