Senátorka Eva Richtrová. (senat.cz)
Senátorka Eva Richtrová. (senat.cz)
Evropské turné souboru Shen Yun Performing Arts vyvolává ve společnosti vždy vlnu zajímavých událostí, a to jak v kulturním světě, tak v otázkách diplomatických vztahů s Čínským režimem, který se pokouší turné souboru za každou cenu zastavit.

Řada významných osobností různých společenských vrstev se přichází na Shen Yun alespoň jednou podívat. Mnozí odcházejí z představení s dojmem, že právě viděli něco velmi unikátního a hodnotného.

„Byla jsem velmi příjemně překvapená. Jestli budu mít příležitost, ráda bych to viděla opět,“ říká Eva Richtrová, senátorka parlamentu ČR. „Výprava byla nádherná.“

Pomocí univerzálního jazyka hudby a tance splétá Shen Yun nádhernou mozaiku nebeských říší, pradávných legend i moderních příběhů o odvaze. Provádí diváky pěti tisíci lety čínské kultury. Úchvatná krása a obrovská energie zanechává diváky v povzneseném stavu a přináší jim inspiraci.

„Filozofie celého představení je velmi zajímavá,“ sdělila senátorka po představení, které by podle jejích slov každému vřele doporučila. „To se musí dotknout každého,“ míní paní senátorka o duchovním poselství představení.

V průběhu dějin téměř každá kultura vzhlížela k nebesům, z nichž si brala inspiraci. Umění mělo pozvednout ducha a přinášelo radost jak těm, kdo je vytvářeli, tak i těm, kdo je prožívali, uvádí soubor na svých stránkách. A právě tento princip pohání umělce Shen Yun a jejich umění.

Shen Yun dnes v Číně neuvidíte, protože tradiční kultura se tam téměř vytratila. Ale stal se mezinárodním fenoménem, který přináší krásu starobylé čínské kultury milionům diváků po celém světě.

Po dvou vystoupeních v brněnském Janáčkově divadle Shen Yun zakončí své evropské turné představením ve vídeňské Wiener Stadthalle - 10. a 11. května.

Čtěte také:

Ministr kultury na představení Shen Yun: „Je to velké poselství“

Úžasné, naprosto famózní, fantastické! Chválí představení Shen Yun herec Jan Vlasák

Shen Yun je kulturní projekt, který velmi podporuje základní hodnoty, říká podnikatel a mecenáš Karel Janeček

Shen Yun působí jako pohlazení po duši, říká baletní mistr Vlastimil Harapes

Město Praha, Nadace Vize 97, ministr kultury a české osobnosti podporují představení Shen Yun

 

Upoutávka pro světové turné Shen Yun v roce 2014Newyorský soubor Shen Yun Performing Arts má čtyři společnosti, které souběžně cestují po celém světě. Pro více informací navštivte stránky ShenYunPerformingArts.org

The Epoch Times považuje Shen Yun Performing Arts za významnou kulturní událost současnosti. Přinášíme reportáže reakcí diváků tohoto představení již od začátku působení Shen Yun v roce 2006.

Čtěte také:

Přečtete si reakce českých osobností na představení Shen Yun

Reakce světových osobností na představení Shen Yun