Chůze po laně – snímek o muži, který přešel po provaze mezi věžemi Světového obchodního centra. (Falcon.cz)
Chůze po laně – snímek o muži, který přešel po provaze mezi věžemi Světového obchodního centra. (Falcon.cz)


Jediný člověk přešel nezměrnou prázdnotou mezi věžemi Světového obchodního centra, a v jeho stopách se již nikdy nikdo nebude mít možnost vydat.“


Česká pobočka filmové distribuční společnosti Falcon nedávno oznámila formální ukončení natáčení snímku Chůze po laně (The Walk), který režíroval Robert Zemeckis. Ukončení natáčení proběhlo den před 40. výročím provazochodeckého přechodu mezi věžemi Světového obchodního centra, který uskutečnil Philippe Petit 7. srpna roku 1974.

Snímek byl natočen na motivy skutečného příběhu podle knihy Philippe Petita To Reach the Clouds. V hlavní roli mladého snílka, který se odvážil přejít nezákonně po provaze mezi věžemi Světového obchodního centra, se představil Joseph Gordon-Levitt.

Philippe Petit podnikl svůj bizarní kousek pod vedením svého mentora Papa Rudyho, kterého ve snímku ztvárnil Ben Kingsley. Celou akci uskutečnil se svými společníky a za asistence netradiční skupiny dobrovolníků z celého světa, pomocí nichž byl nucen překonávat nepopsatelné problémy a vypořádat se se zradami, neshodami i bezpočtem rizik.

Autorem scénáře je sám Zemeckis, který snímek spoluprodukuje. Na tvorbě scénáře spolupracoval společně s Christopherem Brownem.

Robert Zemeckis, režisér snímků Forrest Gump, Trosečník, Návrat do budoucnosti, Polární expres či Let, slibuje, že díky nejmodernějším technologiím a 3D technologii IMAX snímek návštěvníkům kin umožní na vlastní kůži zažít pocity člověka, který se ocitl na samé hranici nebe.

Filmoví fanoušci mohou dění kolem filmu sledovat na oficiálních stránkách www.thewalkmovie.com či na Facebooku www.facebook.com/TheWalkMovie nebo na Twitteru (@TheWalkMovie).

Snímek bude mít v českých kinech premiéru 1. října 2015.

Zdroj: falcon.cz

Níže nabízíme trailer jiného snímku, který přímo pojednává o bizarním kousku Philippe Petita.

 

20140816-chuze-po-lane2 640x425
Chůze po laně – snímek o muži, který přešel po provaze mezi věžemi Světového obchodního centra. (Falcon.cz)