Jennifer Lawrenceová jako postava Mystique z filmu „X-Men: Budoucí minulost” (Alan Markfield/Twentieth Century Fox)

Dívka, která vidí do lidského těla

Nataša Děmkina z Moldávie má dva zraky. Jeden normální jako každý jiný člověk a druhý, kterému říká „lékařský zrak“. Ten jí údajně umožňuje vidět do lidského těla a pozorovat orgány, oběh krve a dokonce struktury na úrovni atomů.

Tato schopnost se u ní objevila, když jí bylo deset. Od té doby za ní chodí lidé z okolí, aby jim pověděla, kde vězí jejich problém a zda je lékaři diagnostikovali správně. Úspěšně se jí podařilo odhalit cysty, vředy i nádory.

„Strašně ráda to pozoruji, protože je tam tak široké spektrum zářivých barev. Ve skutečném životě jsem nikdy takové kombinace barev neviděla. Dalo by se to snad srovnat jen se západem (slunce),“ říká na videu tehdy 17letá dívka, jejímž snem je stát se doktorkou.

Natašiny schopnosti nelze moderní vědou vysvětlit. Při obsáhlých testech v USA před význačnými akademiky neobstála, protože odpověděla správně pouze na 4 otázky ze sedmi. Pro uznání by potřebovala pět správných odpovědí. Lidé, kterým pomohla, však na ni nedají dopustit. (Video)

Muž, který nezná bolest

Kdybyste chtěli mučit Tima Cridlanda neboli Zamoru, Krále mučení, asi byste se nadřeli. Tento muž totiž necítí bolest. Zkoušel polykat oheň, pouštět do sebe vysoký elektrický proud, propíchnout se kovovými jehlicemi, ale nic z toho ho příliš nevyvádí z míry.

Při speciálních testech se ukázalo, že Cridland dokáže snést bolest, jakou by nikdo jiný nevydržel. Každý člověk má autonomní nervový systém, který ovládá přirozené reflexy lidského těla. Pokud něco naruší tělo, systém okamžitě začne reagovat. Jenže Cridland tento systém dokáže obejít. Tvrdí, že všechno je v mysli, to ona mu pomáhá překonat a s klidem vydržet bolest, která by nejednoho jedince odrovnala. (Video)
 
Gumový muž

Garry Turner má kůži, kterou může natáhnout do úctyhodné délky od svého těla. Lékaři tomu říkají Ehlers-Danlosův syndrom. Jde o druh onemocnění pojivové tkáně.

Díky své schopnosti je Turner zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejelastičtější muž světa. Jaké kousky se svou pokožkou dokáže, se můžete podívat na videu níže. (Video)

Magnetický muž

Liew Thow Lin z Malajsie je jako chodící magnet. Na svém těle udrží kovové objekty o jednotlivé váze až 2 kilogramy, přičemž souhrnná váha kovu, kterou Liew dokáže „přisát“, je 36 kg.

Když vědci měřili mužovo magnetické pole, nic nenašli. Zato objevili, že jeho kůže vykazuje vysokou míru tření, což vytváří jakýsi „sací efekt“. (Video)
 
Ledový muž

Držitel dvaceti světových rekordů včetně nejdelšího ponoření v ledu (1 hodina, 52 minut), Holanďan Wim Hof je odvážlivec, kterého jen tak něco neodradí.

V roce 2007 vystoupal na Mount Everest do výšky 7,3 kilometru pouze v šortkách. O dva roky později, opět v šortkách, úspěšně absolvoval maraton za polárním kruhem ve Finsku. Jeho čas byl 5 hodin a 25 minut.

20140824-superman
Holanďan Wim Hof. (Screenshot\Youtube)


Co je zajímavé, Hof přičítá své úspěchy spíše duševnímu než fyzickému tréninku. Vyvinul dokonce vlastní online tréninkovou metodu, kterou po světě prodává a která má „ukázat, jak posílit imunitní systém, zvýšit energii a rychle zlepšit vaše zdraví a kondičku“.

Muž, který sní všechno

Michael Lolito z Francie byl známý jako „pan všejed“. Dokázal zkonzumoval šroubky, sklo i jedy, dokonce rozebral a snědl celý bicykl, televizi nebo nákupní vozík.

Zřejmě nejpovedenějším kouskem tohoto estrádního umělce bylo pozření malého letadla Cessna 150. Trvalo mu to dva roky. Podle Wikipedie od roku 1959 snědl devět tun kovu. Zemřel v roce 2007.

Vědci objevili, že Lolitova žaludeční vystýlka je dvakrát tlustší než u běžného člověka. Vysvětlení pro to však nemají. (Video)

 small United States
7ct-5tnYoSM#t