20140910-kryl3
(karelkryl.cz)
V pátek 12. září 2014 bude slavnostně otevřena nově vytvořená expozice Karla Kryla v budově Starého pivovaru v Kroměříži. Návštěvníci se kromě výstavy mohou těšit na hudební vystoupení nebo promítání dokumentu.

Expozici zahájí ve 14 hod. odpoledne úvodním slovem starostka města Daniela Hebnarová a výstavou premiérově provede architekt Jan Konečný. O hudební vstup se postará hudebník Oskar Petr. Mezi třetí a šestou hodinou budou následovat komentované prohlídky a také promítání dokumentu České televize „70 let od narození Karla Kryla“ v klubovém baru. V 18 hodin večer se v sále klubu Starý pivovar uskuteční Koncert na počest Karla Kryla, kde vystoupí již zmiňovaný Oskar Petr, někdejší člen proslulé skupiny Marsyas a dále také Truet (Kalandra memory) a Jamtour z Kroměříže.

Rok Karla Kryla končí

Obě expozice jsou věnovány památce protikomunistického písničkáře a básníka Karla Kryla, který se v Kroměříži narodil a s jeho osobou jsou letos spojena dvě kulatá výročí narození a úmrtí.  Akce jsou součástí Roku Karla Kryla, kterými si v Kroměříži slavného rodáka připomínají. Celý cyklus Krylova roku bude zakončen 17. listopadu na Velkém náměstí, kde zazní písně Karla Kryla u příležitosti 25. výročí od Sametové revoluce.

Tiskařská rodina Krylů

Kromě expozice Karla Kryla bude v Muzeu Kroměřížska k vidění v celodenním programu výstava Tiskařská rodina Krylů a Kroměříž, a to od  9-12 a od 13-17 hod. Výstava pojednává o historii tiskařské firmy Krylů i s ukázkami její produkce, s důrazem na bibliofilské tisky. Vernisáž výstavy se bude konat již ve čtvrtek 11. září 2014 v 17 hod. Obě výstavy potrvají do 5. října 2014.

Více informací: www.kromeriz.eu.

 

20140910-kryl2

20140910-kryl