Anonymous je dobrovolný kolektiv hackerů. Členové, kteří zahájili Operaci Hong Kong, plánují vypustit databáze čínských vládních internetových stránek na podporu hongkongských demokratických protestů. (Anonymous)

Zatímco demokratické protesty v Hongkongu pokračují, hackeři tvrdě pracují. Členové hackerského kolektivu Anonymous tvrdí, že mají 51 databází z čínských vládních internetových stránek, které plánují vypustit v sobotu.

„Chceme, aby Čína ukončila utlačování Hongkongu a všech jeho občanů s jejich vládou,“ řekl jeden z hackerů, známý jako F3AR.

„Stojíme v plné solidaritě s hongkongskými demonstranty a plánujeme pokračovat v hackování, leakování a blokování všech čínských a hongkongských vládních stránek, dokud demonstranti nedostanou, co chtějí,“ dodává F3AR.

Hackeři začali Operaci Hong Kong přibližně 3. října. 5. října Anonymous oznámili, že už získali „nespočet čísel a osobních údajů“ z čínských vládních internetových stránek. Uvedli také, že jsou připraveni ke zveřejnění webových databází „jakmile budou hotoví s přihlašovacími údaji“.

F3AR sdělil, že nemůže uvést detaily obsahů všech databází, protože mnoho různých hackerů pracuje na různých databázích. Prozradil však, že některé obsahují uživatelská jména a hesla, jiné zas kódy webových stránek.

„Ale někde jsou údaje z db [databází] nejenom pravidelné přihlašovací údaje, adminstrátorské přihlášení nám umožní znetvořit stránky anebo zablokovat uživatelská jména a hesla,“ říká.

Vedle úniků databází Anonymous oznámili, že budou také nabourávat čínské vládní webové stránky pomocí útoků tzv. odmítnutí služby (DDoS), tedy přetížením webových stránek k jejich znefunkčnění. Za pomoci sociálních sítí, jako např. tzv. Twitter bouře, založené na posílání velkého množství nasdílených tweetů, pak mohou webové stránky opět nabourat.

Přeložil: Michal Cabejšek small United States


Čtěte také:

Za násilnostmi v Hongkongu stojí Peking

Hong Kong: Jednání s vládními představiteli zrušeno. Studenti opět masově demonstrují (fotogalerie)

Šéf Hongkongu namočen do korupčního skandálu

Hongkong: K deštníkové revoluci se přidávají i lidé ze zahraničí – fotogalerie

Praha: Václavák 6. října zažíval podporu proti totalitě, počínaje Hongkongem a konče…?