20141020-babicka
(Screenshot)
Demonstrovat za demokratickou budoucnost země může být namáhavá a hladová práce a jíst každý den u McDonald's vám také na zdraví a duchu dlouho moc nepřidá.

Naštěstí je tu babička Chuang, která se rozhodla protestující studenty zachránit před hrozící obezitou vylíčenou ve filmu Super Size Me.

Do ulice se 65letá žena vydala nedávno, ovšem ne protestovat, nýbrž vařit a rozdávat účastníkům demonstrací domácí závitky z rýžových nudlí.

Jak informoval deník Apple Daily, starší dáma viděla, že studenti přežívají jen na McDonald's a slyšela, jak si několik z nich přálo mít pro změnu také rýžové závitky.

Inspirována příkladným chováním protestujících („dokonce uklidili veřejné záchodky“) a mírně zahanbena svou neaktivitou při prosazování demokratických reforem v Hongkongu se babička Chuang odhodlala, že pomůže svou troškou do mlýna.

Závitky žena připravuje studentům přímo na místě protestů, dává je do papírových kelímků a nahoru přidává zdravý dressing v podobě nakrájeného okurku, rajčete, květákového oleje a domácího burákového másla. Druhý den svého počinu, 16. října, rozdala takovýchto „deštníkových“ závitků přes dvě stě. 

Ve světle nedávné policejní brutality při vyklízení míst, kde se demonstruje, si nikdo netroufá odhadnout, jaká bude budoucnost deštníkové revoluce, avšak babička Chuang si je naprosto jista, že hongkongská vláda nakonec hořce doplatí na své zacházení s neozbrojenými, mírumilovnými studenty.


small United States

Čtěte také:

V Mongkoku stále probíhají střety aktivistů s hongkongskou policí (+ fotogalerie)

Násilí policie vyvolalo v Hongkongu odsouzení

Zdi v Hongkongu jsou polepeny svobodným tiskem