Protestující studenti, kteří společně tvoří velký vzor ve tvaru deštníku 8. listopadu, 2014. (Benjamin Chasteen/Epoch Times)

(Aktuálně: Představitelům zakázán vstup na letadlo, které mělo letět do Pekingu) 
Tři představitelé studentů plánují letět v sobotu do Pekingu, aby se tam setkali s nejvyššími úředníky a posunuli o něco dále otázku všeobecného volebního práva, kvůli které jsou na některých silnicích v Hongkongu stany místo aut již téměř dva měsíce.

Oficiálně ale nejsou s nikým na přijetí domluveni a není jisté, zda jim bude dovoleno vstoupit na území pevninské Číny.

Do Pekingu by tak mohli dorazit tři dny poté, co představitel Čínské komunistické strany, Si Ťin-pching (Xi Jinping), označil okupační hnutí v Hongkongu za „ilegální incident“. 

Ještě nedávno se s ním mohl návštěvník protestů setkat skrze jeho vyobrazení, na kterých díky fotomontážím stál se žlutým deštníkem a která tak dotvářela atmosféru protestů. 

Dalšími mimovolnými charakteristikami tohoto shromáždění se také například stal na chvíli Kapitán Amerika, fiktivní komiksová postava, když byl zadržen jeden z protestujících, který nosil jeho štít, anebo 5. listopadu film „V jako Vendeta“, kdy bylo možné spatřit několik protestujících s maskami charakteristickými pro jednu z postav.