Chris Chappell se svými příznivci v Hongkongu. (Screenshot)

Redaktor nezávislé televizní stanice New Tang Dynasty (NTD) Chris Chappell se stal známým jako moderátor pořadu China Uncensored, který komentuje a prezentuje zpravodajství z Čínské lidové republiky (ČLR) formou podobnou pořadům Daily Show nebo Colber Report.

Jeho výrazná mimika a gestikulace nadlehčuje prezentovaná témata a připomíná zábavnou televizní šou či divadelní představení. V pozadí jeho reportáží však pracují pozorné a důkladné analýzy událostí v ČLR. Svým osobitým stylem pravidelně rozkrývá řadu událostí a jejich pozadí.

Chris Chappell se vydal do Hongkongu, kde v dnešních dnech studentská hnutí vyvíjejí dlouhodobý nátlak na tamní vládu, aby se nenechávala ovlivňovat čínským režimem a zachovala si samostatnost a prosazovala demokracii. Níže přinášíme krátký sestřih ze setkání hongkongských fanoušků pořadu China Uncensored, které proběhlo během jeho návštěvy v Hongkongu. „Byla to skvělá příležitost se s každým potkat! Navštívit Hongkong, Mongkok a všechny studenty byla úžasná zkušenost,“ říká o svém výletu Chris Chappell.

O pořadu China Uncensored

Charakter témat, která se pořad NTD China Uncensored snaží glosovat, shrnul Chris Chappell následovně.

Věděli jste, že Čína zakázala zmiňovat reinkarnaci a cestování v čase v televizních pořadech? Věděli jste, že nazývají Dalajlámu vůdcem teroristů? Tyto vtipné zprávy jste možná propásli. Víte, že v Číně vládne Čínská komunistická strana, která drží v rukou druhou největší ekonomiku světa a světově nejpočetnější armádu?

Čínský režim v současné době bojuje o přežití a udržení moci. Mezitím Číně hrozí válka s Japonskem, potlačují se občanské nepokoje za demokracii nebo cenzurují zprávy na internetu. Čínská média také vydávají množství falešných zpráv, aby obelhala nejenom Číňany, ale i lidi na Západě, aby nabyli dojmu, že je v Číně všechno v pořádku.

Vyjádření v článku jsou názory, které nemusejí nutně odrážet postoje Epoch Times.

Originální článek zde small United States

Více na stránkách chinauncensored.org.