Bývalý vojenský prostor - ilustrační foto. (Z.Danková/Epoch Times ČR)
Obyvatele několika obcí v okolí Vrbětic na Zlínsku čeká rychlá evakuace. Ráno 3. prosince začala uskladněná munice opět vybuchovat v areálu skladů. Na obloze nad objektem zachytil jeden z obyvatel svým fotoaparátem hustý dým, který se snáší nad krajinu.

„Důvody ani přesné místo zatím neznáme, pyrotechnici tam ráno žádnou práci neprováděli,“ uvedla zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková podle zdroje na idnes.cz.

„Sesouvá se kráter, který byl vytvořen původním výbuchem. V souvislosti s tím dochází k dalším explozím," dodal premiér B. Sobotka při jednání Poslanecké sněmovny.

Podle idnes.cz komentoval výbuch také slovenský obyvatel bydlící ve 20kilometrové vzdálenosti. „Je u nás slyšet, jako by nějaký obr válel sudy. Anebo ohňostroj s občasnými silnými ránami,“ napsal Martin Kluvánek do i.dnes.cz.

Policisté zatím důvody výbuchů nekomentují, evakuováni budou obyvatelé asi tří obcí. Informaci o opakujícím se problému vydal také web města Valašské Klobouky.

Již od listopadu jsou zde nasazeni vojáci Armády České republiky, kteří posílí složky Policie ČR při střežení areálu s muničními sklady.


Zdroj: zpravy.e15.cz