Star Wars: Síla se probouzí Episode VII - The Force Awakens. (Disney/Lucasfilm)
Star Wars: Síla se probouzí Episode VII - The Force Awakens. (Disney/Lucasfilm)
Sci-Fi / Dobrodružný / Akční / Fantasy
USA, 2015
Režie:  J.J. Abrams
Scénář:  Lawrence Kasdan, J.J. Abrams
Kamera:  Daniel Mindel
Hudba:  John Williams
Hrají: Harrison Ford, Carrie Fisher, Mark Hamill, Anthony Daniels, Adam Driver, John Boyega, Oscar Isaac, Andy Serkis, Domhnall Gleeson, Max von Sydow, Peter Mayhew, Kenny Baker, Daisy Ridley, Gwendoline Christie aj.

Třicet let po událostech v Návratu Jediho, ve vzdálené galaxii, vznikne nové nebezpečí. Legendární posádka se musí postavit nové hrozbě...

Princezna Leia, Han Solo, pilot Žvejkal, který nemluví, ale umí řídit kosmickou loď – fanoušci Star Wars se mohou těšit na letošní Vánoce, protože tehdy se setkají se starými známými, odvážnou posádkou z hvězdných válek.


Třicet let po událostech v Návratu Jediho, ve vzdálené galaxii, vznikne nové nebezpečí. Legendární posádka se musí postavit nové hrozbě a navíc musí najít ztraceného Lukea Skywalkera. Han Solo se svou ženou princeznou Leiou, doprovázeni věrným pilotem Žvejkalem, musí čelit především Sithovi Inquisitorovi, dalšímu nebezpečnému nepříteli, jehož jméno, jak prozradil režisér, bude Kylo Ren. 

Ukázky traileru jsou poněkud sporé, je v nich více tmy než barev, ale možná o to větší bude filmový zážitek.

Podle komentářů na www.csfd.cz režisér J. J. Abrams původně tvrdil, že o režii nové epizody zájem nemá a že se ně těší výhradně jako fanoušek. Nakonec k jeho režii došlo a George Lucas řekl: 

„Jsem ohromen, že k sérii se dostal režisér J. J. Abrams, film nemůže být v lepších rukou.“

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens Official Teaser Trailer (2015) - J.J. Abrams Movie HD

George Lucas, autor původních filmů, potom na snímku spolupracoval v pozici kreativního konzultanta.

Carrie Fisherová, známá jako princezna Leia z původní trilogie, se nechala slyšet, že by se ráda vrátila se svým charakteristickým účesem, ovšem poněkud prošedivělým. Během natáčení musel být hlavní protagonista hospitalizován, Harrison Ford se zranil o dveře své vlastní lodi.

„Stejně jako všech šest předchozích filmů natáčení sedmé epizody probíhalo ve Velké Británii.  Jedná se o první film ze série Star Wars, na který vlastnilo práva filmové studio The Walt Disney Company, které je roku 2012 koupilo za 4 050 000 000 amerických dolarů od filmové společnosti Lucasfilm Limited George Lucase, který se však spolu s Kathleen Kennedy ujal role producenta. Lucas doplnil, že prodej práv byl způsob, jak předat sérii mladší generaci filmařů,“ uvádí se na ČSFD.

Star Wars: Episode VII - The Force Awakens Official Teaser Trailer

Režisér J. J. Abrams, který natočil Star Trek: Do temnoty (2013) a zároveň tento snímek, Epizodou VII možná vytvořil spojitost mezi dvěma světy fanoušků: fanoušky Star Treku a Star Wars.

Jednou ze zajímavostí je, že tvůrci snímku splnili sen dvěma britským fanouškům Star Wars, když je nechali podílet se na vzniku nové epizody. Producentka Kathleen Kennedy si všimla Lea Towersye a Olivera Steeplese, kteří si ve volném čase vyráběli roboty z filmu. Tyto postavy – roboty následně vystavili na Star Wars konferenci v Německu. Producentka je pak oba dva doporučila do oddělení výroby rekvizit.

Skladatel hudby  John Williams kromě hudby k samotnému filmu složil také samostatný doprovod k teaseru, který byl zveřejněn již v listopadu 2014. Na  filmovou událost roku si počkáme do Vánoc. Režisér Cameron raději odložil další Avatary, aby nemusel Star Wars konkurovat.

Star Wars: Síla se probouzí Episode VII - The Force Awakens. (Disney/Lucasfilm)
Star Wars: Síla se probouzí Episode VII - The Force Awakens. (Disney/Lucasfilm)

Čtěte také:

Fandové Hvězdných válek – je libo Star Wars šachy, sošku ...

Star Wars Episode 7: Carrie Fisherová, Mark Hamill a Harrison Ford opět na plátnech kin

Hvězdné války: V nových dílech budou staré hvězdy z první série, Mark Hamill, Harrison Ford a Carrie Fisherová

Herec C-3PO ze Star Wars cítí sílu Shen Yun