Třicet let po událostech v Návratu Jediho, ve vzdálené galaxii, vznikne nové nebezpečí. (Falcon)
Třicet let po událostech v Návratu Jediho, ve vzdálené galaxii, vznikne nové nebezpečí. (Falcon)
Společnost Falcon hlásí, že předprodej lístků na očekávaný velkofilm Star Wars: Síla se probouzí láme rekordy. Za první týden od celosvětového spuštění předprodeje se v České republice prodalo přes 25 000 vstupenek.

Předprodej lístků byl spuštěn v pondělí 19. října 2015, a v noci tohoto dne byl zveřejněn poslední trailer k filmu. Lucasfilm a vizionářský režisér J. J. Abrams zvou opět diváky do předaleké galaxie.

Premiéru fanoušci očekávají 17. prosince 2015.

Legenda se vrací

Princezna Leia, Han Solo, pilot Žvejkal, který nemluví, ale umí řídit kosmickou loď – fanoušci Star Wars se mohou těšit na letošní Vánoce, protože tehdy se setkají se starými známými, odvážnou posádkou z hvězdných válek.

Třicet let po událostech v Návratu Jediho, ve vzdálené galaxii, vznikne nové nebezpečí. Legendární posádka se musí postavit nové hrozbě a navíc musí najít ztraceného Lukea Skywalkera. Han Solo se svou ženou princeznou Leiou, doprovázeni věrným pilotem Žvejkalem, musí čelit především Sithovi Inquisitorovi, dalšímu nebezpečnému nepříteli, jehož jméno, jak prozradil režisér, bude Kylo Ren.  

Podle komentářů na www.csfd.cz režisér J. J. Abrams původně tvrdil, že o režii nové epizody zájem nemá a že se ně těší výhradně jako fanoušek. Nakonec k jeho režii došlo a George Lucas řekl: „Jsem ohromen, že k sérii se dostal režisér J. J. Abrams, film nemůže být v lepších rukou.“

Více...
Čtěte také: