Opice je devátým znamením čínského zvěrokruhu, ovládá hodiny 15–17,00, ilustr. foto. (Bantosh / Wikimedia Commons)
Opice je devátým znamením čínského zvěrokruhu, ovládá hodiny 15–17,00, ilustr. foto. (Bantosh / Wikimedia Commons)
Slyšíte, jak tluče na buben? Velmi nápadně přichází čínský rok ohnivé Opice. Opice nezůstává nikdy nepovšimnuta. A tak není od věci se na čínský nový rok dobře připravit.
 
Rok opice přijde 8. února a letošní bude spojen s prvkem ohně. Protože čínský horoskop se liší od našeho západního, jednotlivá znamení zvěrokruhu se prosazují na jeden celý rok, přičemž přechod ze starého do nového roku není totožný s naším Silvestrem nebo Novým rokem. Čínský horoskop obsahuje pět prvků a jeden z nich vždy doprovází rok vládnoucího zvířete. Za pár dnů se rozloučíme s ovečkou a budeme čelit náporu jiného znamení.

Nahá Opice je člověku nejpodobnější, a jak správně očekáváme, nese v sobě prvky lidské inteligence, moudrosti, šarmu, ovšem také lstivost či zlomyslnost. V čínském zvěrokruhu Opice vyvolává dojem vynalézavosti, manipulátora obdařeného lstí a šarmem, mistra pohotového úsudku, důvtipu a přizpůsobivosti. Umí se rychle učit a improvizovat.

Negativním rysem je opičí nadřazenost, Opice nerada respektuje druhé, spíše má nadměrný respekt k sobě samé.

Opice má nadání herecké, spisovatelské, sportovní i diplomatické. Může uspět i jako učitel nebo makléř. Je tvorem velmi družným a společenským.

Samozřejmě, tygr opici nerad, avšak letos se s opicí bude muset nějak srovnat. Opice je velmi podnikavá a sama o sobě nebezpečná a nebojácná, na druhé straně je inteligentním a celkem moudrým zvířetem. Jejími přáteli jsou Krysa, Had a Drak, ti budou letos potěšeni. A nejen oni. Dařit se bude všem inteligentním, podnikavým lidem. Opice je zároveň také opatrná, moudře utrácí své finance a nesnáší plýtvání.

Nerozvážností opice je, že nenaslouchá radám druhých, raději se rozhoduje sama. To může mít nepříjemné důsledky, ze kterých Opice raději nenápadně vycouvá a nechá následky vyšumět.

Ohnivá Opice, která přichází, bude obdařena velkou vitalitou, živými gesty, rozeným vůdcovstvím. U lidí narozených v roce ohnivé Opice půjde soutěživost i žárlivost ruku v ruce. Ve finančních činnostech budou mít štěstí, protože umí správně odhadnout rizika.

Každá Opice je vždy originál, zdaleka nemůže být tuctová. Traduje se, že rok Opice přinese vždy mnoho nového, nekonvenční způsoby a mnoho metod k řešení situací. Připravme se na změny a posuny ve svém životě.

Motto tohoto roku zní: Nikdy neříkej NE!“

Známé osobnosti narozené v roce Opice

Mezi známé osobnosti narozené v roce Opice patří Josef Václav Myslbek, Federico Fellini, Alfons Mucha, Václav Neumann nebo Rudolf Hrušínský. A přímo mezi ohnivé Opice náleží herec Zdeněk Štěpánek nebo Klement Gottwald. K nim se řadí také vévodkyně z Windsoru Wallis Simpsonová, kvůli které se princ Eduard VIII. vzdal britského trůnu.

„Jsem zkušená a ostřílená harcovnice.
Mistr čilosti, rychlosti a pohotovosti,
Magický čaroděj nemožného.
Má dokonalost je nepřekonatelná
a nemá obdoby.
Mé srdce je naplněno mocným kouzlem
schopným očarovat a okouzlit.
Jsem stvořena
pro své vlastní potěšení.
Já jsem Opice.“

Podle zdroje: Theodora Lau: Velká kniha čínských horoskopů