Snímek je volným pokračováním úspěšné vánoční pohádky s Ivanem Trojanem a Jiřím Dvořákem v hlavních rolích. (falcon.cz)
Snímek je volným pokračováním úspěšné vánoční pohádky s Ivanem Trojanem a Jiřím Dvořákem v hlavních rolích. (falcon.cz)

Společnost Falcon zveřejnila trailer k nové rodinné pohádce Anděl Páně 2, který byl představen v rámci letošního karlovarského filmového festivalu MFF KV. Pohádku režiséra Jiřího Stracha uvede 1. prosince 2016 do českých kin. Snímek je volným pokračováním úspěšné vánoční pohádky s Ivanem Trojanem a Jiřím Dvořákem v hlavních rolích.

Anděl Petronel stále pracuje u Nebeské brány, ale je přesvědčen, že by si zasloužil lepší službu. Jeho věčný pokušitel, čert Uriáš, začne Petronela ponoukat. Stačí utrhnout jablíčko ze stromu Poznání a bude vědět to, co ví jen Bůh! A cesta k zaslouženému uznání bude volná.

Hádka Petronela s Uriášem o jablko Poznání ale skončí neslavně. V potyčce se vzácné ovoce skutálí až na Zemi. Anděl popleta a jeho kamarád čert pokušitel musí šupem na svět, jablko Poznání najít a přinést zpátky.

Pohádka Anděl Páně vznikla před deseti lety a brzy se stala pohádkovou klasikou. Patří k divácky nejúspěšnějším televizním titulům, je každoročně ozdobou vánočního programu s vysokou sledovaností.

„Cílem volného pokračování Anděl Páně 2 je přinést na plátna kin opět charaktery obou hlavních postav, Petronela a Uriáše, a při zachování poetiky prvního dílu vytvořit zcela nový, originální příběh, který pobaví celou rodinu,“ uvádějí čeští distributoři.