Nezlomené. (Femisphera)
Nezlomené. (Femisphera)
Válečná zpravodajka Markéta Kutilová, jež je spolu-autorkou knih Islámskému státu na dostřel I. a II, zve na dokumentární snímek s názvem Nezlomené.

Po premiéře 8. února 2017 v kině AERO je možno filmový snímek zhlédnout ještě 19. února od 20 hodin a následně v repríze 22. února ve 13.55 hodin na Prima ZOOM. Film byl podpořen Českou rozvojovou agenturou.

SYNOPSE

Tři ženy, tři hrdinky, tři příběhy. Žijí v odlišných zemích, kulturách, mají jiné vzdělání i osudy. Přesto jsou si podobné. Ritu je mladá žena z Indie, kterou v sedmnácti letech polili útočníci kyselinou. Fomuso žije v západoafrickém Kamerunu a bojuje proti staré tradici žehlení prsou. Oryakhil se narodila v Afghánistánu, snad v nejhorší zemi, kde se může žena narodit. Číst a psát zde umí jen 15% žen, kterým jsou v této zemi upírána základní lidská práva. Oryakhil přesto vystudovala medicínu a praxi provozovala potají i za Tálibánu. Oryakhil, Ritu i Fomuso dokázaly vzdorovat osudu a pomáhají nejen sobě, ale i ostatním. Prostě ženy, které zůstaly nezlomené.

Námět, režie, scénář: Jarmila Štuková, Olga Šilhová, Markéta Kutilová, Lenka Klicperová

Délka: 56 minut

Střih a dramaturgie: Adam Brothánek

Kamera: Jarmila Štuková, Lenka Klicperová, Andrej Štuk, Olga Šilhová

Hudba: Robert Jíša

Nahrála: 33 orchestra

Housle: Mari Yamamoto

Zpěv: Lucie Freiberg

Zvuk: Sleepwalker

Překlad: Barbora Šilhová, Veronika Jeřichová

Titulky a grafika: Martin Zajíček


Více o filmu najdete zde.