10. října v 10 hodin se v České republice spustil předprodej vstupenek na film Star Wars: Poslední z Jediů. (Lucasfilm)
10. října v 10 hodin se v České republice spustil předprodej vstupenek na film Star Wars: Poslední z Jediů. (Lucasfilm)
10. října v 10 hodin se v České republice spustil předprodej vstupenek na film Star Wars: Poslední z Jediů.

Ve filmu Star Wars: Poslední z Jediů od studia Lucasfilm pokračuje sága tajemných rytířů Jedi, ochránců rovnováhy ve vesmíru a jejich protějšku, mocichtivých Sithů. Postavy předchozího filmu Star Wars: Síla se probouzí spolu s legendárními hrdiny galaxie Lukem Skyvalkerem a princeznou Leiou budou podle slibů distributora prožívat strhující dobrodružství, během kterých odhalí prastará tajemství Síly a šokující události z minulosti.

Nyní ovšem převzal psaní scénáře a režii Rian Johnson. Za předchozí díl Síla se probouzí byl režisér J. J. Abrams poněkud kritizován, například za to, že dostatečně nezvládl duchovní rozměr snímku a soustředil se spíše na rychlý sled událostí a akční složky. Diváky tedy čeká nejenom překvapení ve formě nových osudů hlavních hrdinů, ale také zodpovězení otázky, jak to celé Rian Johnson jako scénárista a režisér zvládl a co do ságy jeho filmové umění přinese.

Žánr: Akční / Dobrodružný / Fantasy / Sci-FiScénář a režie: Rian Johnson
Kamera: Steve Yedlin
Hudba: John Williams

Hrají: Daisy Ridley, Adam Driver, Carrie Fisher, Mark Hamill, Oscar Isaac, Domhnall Gleeson, John Boyega, Gwendoline Christie, Benicio Del Toro a další

Premiéra 14. prosince 2017 * ČSFD * WEB *

Do kin bude uveden s titulky i dabingem, ve 2D, 3D, IMAX 3D a 4DX.