10. října v 10 hodin se v České republice spustil předprodej vstupenek na film Star Wars: Poslední z Jediů. (Lucasfilm)
10. října v 10 hodin se v České republice spustil předprodej vstupenek na film Star Wars: Poslední z Jediů. (Lucasfilm)
Podívejte se na natáčení ze zákulisí osmého dílu Star Wars pohledem režiséra a scénáristy Riana Johnsona, který se „vloupal“ do útrob Malého sokola (později přeloženého jako Milenium Falcon).

„Vystoupal jsem po rampě do chodby… a vzpomněl jsem si, jak jsem si jako kluk hrával s akčními figurkami. Najednou jsem měl v krku velký knedlík. Takhle mě to dostalo,“ vzpomíná Rian Johnson na začátek natáčení dalšího pokračování ságy Star Wars, které mu bylo svěřeno.  

 Za předchozí díl Síla se probouzí byl režisér J. J. Abrams poněkud kritizován, například za to, že dostatečně nezvládl duchovní rozměr snímku a soustředil se spíše na rychlý sled událostí a akční složky. Diváky tedy čeká nejenom překvapení ve formě nových osudů hlavních hrdinů, ale také zodpovězení otázky, jak to celé Rian Johnson jako scénárista a režisér zvládl a co do ságy jeho filmové umění přinese.

„Je to zvláštní pocit, když vám postaví kulisy a vy tam poprvé přijdete. Člověk je úplně ohromený, ale pak se vrhne do práce na detailech. A nejistota přirozeně opadne a soustředíte se na to, aby scény fungovaly a záběry byly skvělé. Pak si čas od času dáte malou pauzu, posadíte se a koukáte kolem. A pak vám to zase všechno dojde. Soustředěná práce je prokládána momenty zděšení,“ svěřuje se režisér Rian Johnson.

Ve filmu Star Wars: Poslední z Jediů od studia Lucasfilm pokračuje sága tajemných rytířů Jedi, ochránců rovnováhy ve vesmíru a jejich protějšku, mocichtivých Sithů. Postavy předchozího filmu Star Wars: Síla se probouzí spolu s legendárními hrdiny galaxie Lukem Skyvalkerem a princeznou Leiou budou podle slibů distributora prožívat strhující dobrodružství, během kterých odhalí prastará tajemství Síly a šokující události z minulosti.Star Wars: Poslední z Jediů - film o filmu - pohledem režiséra a scénáristy Riana Johnsona. (Screenshot Youtube)
Star Wars: Poslední z Jediů – film o filmu – pohledem režiséra a scénáristy Riana Johnsona. (Screenshot Youtube)