Jak se opoziční výzkum, označený bývalým ředitelem FBI Jamesem Comeyem za „oplzlý a neověřený“, stal hnací silou obvinění Donalda Trumpa z udržování tajných vazeb s ruskými úřady?
Výzkum, který provedl deník The Epoch Times s využitím veřejně dostupných zdrojů, ukazuje, že síť souvislostí spojených se zmiňovanou dokumentací (opozičním výzkumem) se táhne až do nejvyšších úrovní FBI, CIA a kanceláře exprezidenta Baracka Obamy.
Dokumentace, která se stala základem vyšetřování FBI ve věci „politických vazeb“ Donalda Trumpa, byla vyhotovená společností Fusion GPS v rámci zakázky placené ze zdrojů kampaně Hillary Clintonové a DNC (Democratic national committee). Přičemž portfólio klientů společnosti Fusion GPS zahrnuje i ruskou vládu.
FBI částečně použila dodanou dokumentaci ke získání povolení FISA pro sledování Trumpova týmu, jak vyplývá ze zprávy zpravodajky národní bezpečnosti Sarah Carterové. Dva z nejvyšších úředníků prezidenta Baracka Obamy měli možnost sledovat komunikaci Trumpova týmu, a to jak před volbami, tak po volbách.
Neověřená obvinění ze zmiňovaného spisu byla aktivně rozšířena do několika mediálních organizací, a to jak ze strany Fusion GPS, tak i dalšími klíčovými subjekty, kteří se podíleli na vytvoření „stínu“ nad Trumpovou prezidentskou kampaní a jeho působením v prezidentské kanceláři.
Textové zprávy, které získal generální inspektor Ministerstva spravedlnosti (DOJ), dokládají komunikaci vysoce postavených úředníků FBI, kteří diskutují o „pojistné taktice“ k zabránění Donaldu Trumpovi v dosažení postu prezidenta.
Odhalená spojení vyvolávají mnoho otázek včetně těch následujících: Proč byla FBI ochotná přijmout neověřená obvinění vznesená Fusion GPS? Co získal Barack Obama sledováním komunikace Donalda Trumpa, oponenta Hillary Clintonové, kterou podporoval?
Tyto záležitosti jsou v současné době předmětem šetření Stálého výběrového výboru pro zpravodajství, generálního inspektora Ministerstva spravedlnosti a případně zvláštního poradce Roberta Muellera.
Pokud se vám náš článek líbil, podpořte nás prosím jeho sdílením na sociálních sítích.
Přeložil Milan Kajínek; Původní článek: