Pooja Mor v meditaci a na svíčkové vigilii ve městě New York k uctění památky praktikujících Falun Gongu, kteří zemřeli během pronásledování čínským režimem po roce 1999. (Photos by Benjamin Chasteen / The Epoch Times)
Pooja Mor v meditaci a na svíčkové vigilii ve městě New York k uctění památky praktikujících Falun Gongu, kteří zemřeli během pronásledování čínským režimem po roce 1999. (Photos by Benjamin Chasteen / The Epoch Times)
Připravená stát se jednou z nových tváří trendu různorodosti v módě, vypráví příběh víry, vytrvalosti a upřímné důvěry ve své schopnosti. Dívka, o které je řeč, žije v současné době v New Yorku. Je to indická super-modelka Pooja Mor.

Pooja Mor vzala svět mezinárodního modelingu útokem. Pracovala pro renomované značky, jako Calvin Klein, Alexander McQueen, Tory Burch, Stella McCartney, Givenchy, Roberto Cavalli a další. Ale tato pětadvacetiletá super modelka je mnohem více než jen další nádhernou tváří módního průmyslu.

Podobně jako jiné dívky z Indie se i ona zaměřila na dokončení studia počítačového inženýrství, přičemž modeling nebyl nikdy součásti jejího hlavního plánu.

Jají kariéra ve světě modelingu začala náhodou během studentské soutěže krásy, kam ji jedna z jejích kamarádek z legrace přihlásila. K jejímu překvapení nakonec soutěž „Clean & Clear Ahmedabad Times Fresh Face“ v roce 2012 vyhrála.

Po ukončení studií se rozhodla přestěhovat do New Delhi a vyzkoušet modeling. Účast na akci Fashion Week v New Delhi a v Mumbai pro ní byly předzvěstí „něčeho velkého“. Mezinárodní nabídky začaly přicházet ve chvíli, co její kamarádka zastupující společnost Elite NYC, pověsila fotky Pooji Mor na Instagram.

20180210model2
Vždy si pro sebe najde čas, obvykle ráno, aby věnovala čas meditaci. Kultivační praxe Falun Dafa je jejím tajemstvím, jak se udržet klidnou a spokojenou. (Photos by Benjamin Chasteen / The Epoch Times)

Společnost Elite New York s ní podepsala smlouvy v roce 2015 a brzy poté přišla nabídka předvádět kolekci Louis Vuitton Resort v Palm Springs. V roce 2016 se kvůli novým příležitostem přestěhovala do New Yorku.

Všichni si myslíme, že život modelky je okouzlující, ale pokud se podíváme blíže, uvidíme, že to není jen o šampaňském a jachtách.

Modelka Pooja Mor říká, že přesuny do nových prostředí a krajin člověka vyvedou z komfortní zóny. Přizpůsobit se rozdílným kulturám, společnostem a kuchyním je těžké, i když to děláte roky, stejně si nezvyknete. Modeling navíc přináší množství fyzických i duševních problémů. I proto Pooja Mor hledala něco, co by jí umožnovalo nacházet vnitřní klid.

Téměř před třemi lety se nadějná super modelka seznámila s meditační praxí Falun Dafa (známé také jako Falun Gong, český přepis Fa-lun Kung). Učení metody se kromě meditativních cvičení soustředí především kolem principů Pravdivosti-Soucitu-Snášenlivosti. Zatímco meditační cvičení posilují tělo, morální učení se zaměřuje na obohacení mysli o dobrotivou pozitivitu.

V rozhovoru pro The Epoch Times Pooja Mor uvedla, že vždy když si zacvičí Falun Dafa, cítí se být spojená sama se sebou.

20180210model3Super-modelka Pooja Mor. (Photos by Benjamin Chasteen / The Epoch Times)

„Vždycky ráno si nechám trochu času sama pro sebe, abych si zacvičila Falun Dafa,“ říká Pooja Mor. „Ten čas je můj čas, který mě spojuje se mnou samou, abych se podívala do svého nitra. Protože jsem se narodila jako Indka, už od dětství jsem se věnovala meditacím – józe a meditacím. Moje rodina je velmi duchovně založená. To mi pomáhá dívat se na život jinak.“

Pooja Mor v rozhovoru přiznala, že praktikování Falun Dafa z ní udělalo „lepšího člověka“ a je pro ní zároveň zdrojem inspirace. Předtím ve vypjaté situaci hledala chyby spíše u druhých než sama u sebe, a vinila je z toho, že něco nejde až tak dobře. Teď prý nejdříve uzná své chyby a rozmýšlí nad tím, jak obrátit situaci k lepšímu, a tak se sama zlepšit.

V rozhovoru pro Epoch Times dále uvedla: „Viděla jsem, jak jsou tady lidé stále ve stresu z toho, co přijde. Myslím, že pokud to člověk může jednoduše nechat plynout a prostě jít svou cestou, je to mnoho jednodušší. Takže pokud můžete opravdu žít každou sekundu, můžete skutečně pocítít krásu života na mnohem hlubší úrovni.“

„Následuj svůj osud a buď zakořeněná hluboko v sobě,“ prozradila Pooja na závěr své vnitřní motto.

Představení modelky Pooji MorLíbil se vám tento článek? Podpořte nás prosím jeho sdílením na sociálních sítích.


Přeložil Peter Spolník; Zdroj: small United StatesPodobné články: Olympijský medailista Rubenis: jeho cesta ke zdraví i sportovním úspěchům (video)