Současný generální ředitel The Canadian Opera Company Alexander Neef si užil představení Shen Yun v divadle Four Seasons Center for Performing Arts v Torontu, 3. ledna, 2018. (Televize NTD)
Současný generální ředitel The Canadian Opera Company Alexander Neef si užil představení Shen Yun v divadle Four Seasons Center for Performing Arts v Torontu, 3. ledna, 2018. (Televize NTD)
Alexander Neef, současný generální ředitel The Canadian Opera Company, se 3. ledna letošního roku zúčastnil představení Shen Yun Performing Arts a rozhodně nešetřil chválou.

„Celý umělecký sbor dosahuje špičkových kvalit. Pro mě osobně šlo současně o skvělý zážitek, proces poznávání a učení se zároveň. Myslím, že celé představení proběhlo velmi dobře. Domnívám se, že na první pohled si lidé často neuvědomují, jak stará čínská kultura ve skutečnosti je – 5 000 let. Mým oborem a obživou je opera, která má historii zhruba 400 let, takže vzájemné porovnání je neuvěřitelné. Avšak tak jako tak, tradice představuje dobrou věc a něco, na čem mohou lidé stavět. Tohle je důležité si uvědomit.“

„Náš operní dům Four Seasons for Performing Arts vnímáme jako přední místo pro hostování uměleckých představení v Kanadě. Jsme rádi, že jsme mohli hostit Shen Yun, který patří k tomu nejlepšímu, co jsme zde mohli za ta léta vidět. Vím, že mnoho dalších divadel již představení hostilo a každému, kdo o tom uvažuje, bych to jen a jen doporučil.“

„Co se týče symfonického orchestru, je také na špičkové úrovni. Věřím, že naše divadlo patří mezi nejlepší akustická divadla na světě. Hudba je vlastně důvodem, proč jsem se před deseti lety ujal vedení společnosti. Hudba je důležitá, neboť skrze představení se lze dotknout nitra publika a vyvolat silné emoce. Přirozenou akustiku, kterou zde máme, nelze najít téměř nikde jinde ve světě.“

„Vezmu mé dceři program a společně ho projdeme. Povykládám jí k tomu víc. Velmi se zajímá o propracované kostýmy, takže se jí to bude líbit,“ uzavírá své hodnocení uplynulého kulturního večera z představení Shen Yun pan Alexander Neef, generální ředitel The Canadian Opera Company.


Společnost Shen Yun Performing Arts před deseti lety založili umělci z celého světa, aby divákům ukázali autentickou tradiční čínskou kulturu, a to z obavy, že se pod vládou komunistického režimu nenávratně vytratí.

Sídlí v New Yorku a má čtyři soubory, které vyrážejí současně každý rok na turné po celém světě. Světová i evropská města v rámci turné naleznete na stránkách souboru.

Epoch Times považuje Shen Yun Performing Arts za významnou kulturní událost dnešní doby. Od založení společnosti Shen Yun v roce 2006 hrdě pokrýváme reakce publika na toto prvotřídní představení.


 

Přeložil: Petr Matějček; Zdroj: small United States

 
Pokud se vám náš článek líbil, podpořte nás prosím jeho sdílením na sociálních sítích.