Oceněný herec Emmy a BAFTA Martin Freeman sledoval Shen Yun v divadle Dominion v Londýně v pátek 16. února 2018. (Si Gross / Epoch Times)
Oceněný herec Emmy a BAFTA Martin Freeman sledoval Shen Yun v divadle Dominion v Londýně v pátek 16. února 2018. (Si Gross / Epoch Times)
LONDÝN – Newyorské představení Shen Yun začalo v pátek své evropské turné v Londýně, kde začíná rekordními plně vyprodanými čtrnácti představeními. Na show byl i slavný herec Martin Freeman.

Martina Freemana můžeme znát z mnoha hvězdných rolí, jako je Bilbo z Hobita, doktor Watsona v Sherlockovi, hraje v kinech v právě hraném filmu Black Panther, zahrál si i v Captain America či ve filmu Stopařův průvodce po galaxii.

Ze Shen Yun byl podle svých slov „velmi ohromen“. Zbožňoval hudbu i dovednost tanečníků. „Jsem rád, když můžu vidět lidi, kteří dělají věci, které nedokáži. A všichni na této scéně dělali věci, které nedokáži,“ sdílí Freeman. Na představení byl se svojí dcerou a oba prý byli jak „přibytí“.

„Drželi nás tady dvě hodiny, což bylo moc dobře!“ vtipkuje Freeman. Dodává, že byl obzvláště ohromen kvalitou představení. „Poznáte, když vidíte dobré výkony. Což je zároveň jak závazek, tak i dovednost!“

Shen Yun bude vystupovat v divadle Dominion až do neděle 25. února, ale v květnu se do Británie vrátí na představení v Birminghamu a Edinburghu. Pět souborů cestuje současně po celém světě, po Evropě, Asii, Jižní Americe, Severní Americe a letos zamíří i na blízký východ do Izraele.


Shen Yun byl založen v roce 2006 v New Yorku a s posláním oživit tradiční čínskou kulturu starou 5000 let prostřednictvím umění, přináší divákům legendární příběhy pomocí klasického čínského tance a hudby, a to z obavy, že se pod vládou komunistického režimu nenávratně vytratí. Světová i evropská města v rámci turné naleznete na stránkách souboru.Epoch Times považuje Shen Yun Performing Arts za významnou kulturní událost dnešní doby. Od založení společnosti Shen Yun v roce 2006 hrdě pokrýváme reakce publika na toto prvotřídní představení.


Líbil se vám tento článek? Podpořte nás prosím jeho sdílením na sociálních sítích. 

Tuto zprávu přinesla televize NTD; Z originálního textu přeložil a upravil: MiC

Čtěte také: Bývalý ministr kultury Daniel Herman dojatý „nadějí a láskou“ představení Shen Yun