Johnny Ball si užil Shen Yun v divadle Dominion v Londýně se svou manželkou Dianne, 22. února 2018. (Si Gross / Epoch Times)
Johnny Ball si užil Shen Yun v divadle Dominion v Londýně se svou manželkou Dianne, 22. února 2018. (Si Gross / Epoch Times)
Jedno ze čtrnácti plně vyprodaných představení v Londýně poctil svojí přítomností i bývalý známý anglický moderátor, a zároveň osobnost s mnoha dalšími působnostmi, 79letý Johny Ball: „Bylo to úžasné, úžasné. Tance naprosto překrásné, tanečníci byli velmi fit,“ říká Johny Ball, který je také otcem známé moderátorky radia BBC Zoë Ball.

„[Hodnoty v Shen Yun]... tradice, což je nádherné, a ve srovnání s naší moderní kulturou, která je přespříliš rychlá, uspěchaná, a také neuhlazená a bez hlubokých kořenů, je mnohem lepší tato [tradiční] cesta.“

„A o těchto kulturních příbězích to právě je, protože to jsou tradiční věci, a dnes jsme si najednou zamanuli, že se nás už moc netýkají, nicméně pak si uvědomíte… že vlastně ano, protože jsme se v podstatě nezměnili.“


Videorozhovor s Johny Ballem můžete zhlédnout zde.


„Duchovní aspekt byl nádherný. Vždy jsem tvrdil, že Bůh je v nás. Jsme všichni lidé, všichni máme srdce, a pokud máme možnost, můžeme být k sobě všichni navzájem upřímní a slušní, toto je podle mě místo, kde náboženství leží – v našich vlastních srdcích. "


„Scéna za scénou vás bude pozvedávat, dá vám něco nového, vnukne vám historické nápady, a dohromady je to radost z tance a hudby,“ popisuje Ball dojmy z představení.

A dodává: „Bylo tam také duchovno, díky jejich kondici a úsměvům na tvářích se musíte usmívat taktéž. Nejsou to vynucené úsměvy, nýbrž něco přirozeného, co je v nich a jak se cítí. Když jste fit a dobře tančíte, cítíte se krásně.“


Shen Yun letos začalo evropské turné v Londýně plně vyprodanými čtrnácti představeními, v květnu se do Británie vrátí na představení v Birminghamu a Edinburghu. Pět souborů cestuje současně po celém světě, po Evropě, Asii, Jižní Americe, Severní Americe a letos zamíří i na blízký východ do Izraele.

Byl založen v roce 2006 v New Yorku a s posláním oživit tradiční čínskou kulturu starou 5000 let prostřednictvím umění, přináší divákům legendární příběhy pomocí klasického čínského tance a hudby, a to z obavy, že se pod vládou komunistického režimu nenávratně vytratí. 

Do ČR letos kvůli rekonstrukci hlavních divadel sice nezavítá, nicméně další evropská i světová města v rámci turné naleznete na stránkách souboru.

Epoch Times považuje Shen Yun Performing Arts za významnou kulturní událost dnešní doby. Od založení společnosti Shen Yun v roce 2006 hrdě pokrýváme reakce publika na toto prvotřídní představení.Pokud se vám náš článek líbil, podpořte nás prosím jeho sdílením na sociálních sítích.

Přeložil: MiC; Zdroj


Čtěte také: 

Londýn: Bývalý ministr kultury Daniel Herman dojatý „nadějí a láskou“ představení Shen Yun

Herec Martin Freeman: „Poznáte, když vidíte dobré výkony“