Doktorka Le Thi Thanh Thai, bývalá primářka kardiologické kliniky v nemocnici Cho Ray ve Vietnamu.
Doktorka Le Thi Thanh Thai, bývalá primářka kardiologické kliniky v nemocnici Cho Ray ve Vietnamu.
Le Thi Thanh Thai bylo teprve třináct, když onemocněla srdeční chorobou. Aby této nemoci lépe porozuměla a pomohla druhým ve stejné situaci, vydala se na profesionální dráhu kardioložky. Stala se primářkou oddělení kardiologie v nemocnici Cho Ray v Ho Či Minově městě, jedné z největších nemocnic ve Vietnamu. 

Také založila Vietnamskou kardiologickou společnost a je členem Asijsko-pacifické kardiologické společnosti. Za 50 let své kariéry vyškolila generace kardiologů a napsala řadu vědeckých statí ve své oblasti.

Ale navzdory jejím lékařským znalostem a mnohým úspěchům, jak roky ubíhaly, se její srdeční choroba zhoršovala, a ona nakonec podstoupila operaci. Ta se bohužel nezdařila a její prognóza nevypadala vůbec dobře. Odešla domů, aby tam čekala na smrt.

Aby toho nebylo dost, zemřel v té době její drahý manžel, což Thanh Thai ohromně zasáhlo. V bolestech, fyzických i citových, ležela na posteli a čekala, až se s manželem setká na onom světě.

20180310-viet2
Nemocnice Cho Ray Hospital, kde doktorka Thanh Thai dlouhá léta pracovala, je vždy plně vytížená.

Ale právě, když to vypadalo, že už nezbývá žádná naděje, přišla záchrana. Thanh Thai našla způsob, jak si život zachránit. A nebylo to díky lékařskému zásahu.

Druhá životní šance

Přítelkyně a kolegyně paní Thanh Thai, doktorka Thu, vrchní specialistka s roky lékařských zkušeností, mívala na starosti lékařskou péči o kambodžskou královskou rodinu a tamní vládní úředníky a 22 let přejížděla mezi Kambodží a Vietnamem.

Jednou doktorka Thu pověděla Thanh Thai o tradiční praxi sebezdokonalování pocházející z Číny. Tato disciplína se nazývala Falun Dafa nebo také Falun Gong. Tvrdila, že se díky ní zázračně vyléčila ze svých zdravotních problémů.

Paní Thu trpěla víc než 20 let jistou neurologickou chorobou. Kromě toho měla také revmatickou artritidu, což jí způsobovalo nepříjemnou bolest v kolenou, kvůli které nemohla pořádně ohýbat kolena ani dlouho stát na místě.

Ale už po dvou měsících cvičení a studia Zhuan Falunu, hlavní knihy s učením Falun Dafa, se Thu uzdravila. Nedělalo jí problém zvládnout všech pět cvičení Falun Dafa, a to i přesto, že se u nich musí dlouho stát a meditovat se zkříženýma nohama.

20180310-viet3
Doktorka Le Thi Thanh Thai zamlada. 

Thu se svěřila, že jí kultivační metoda změnila život a chtěla, aby si to Thanh Thai také vyzkoušela na vlastní kůži.

„Měla obrovskou radost, když mi mohla hned donést spoustu materiálů – knihy, kazety a knihu Zhuan Falun,“ vzpomíná Thanh Thai. „Povídá mi: ,Úplně jsem se uzdravila díky tomuto spravedlivému Fa (Zákonu). Ostatně to vidíš podle toho, jak zdravě a mladě teď vypadám. Překonala jsem neurologické onemocnění a revmatickou artritidu. Jestli chceš, můžu ti hned teď ukázat, jak se to cvičí. A vlastně ne, nejdřív si přečti knihu.‘“

Když Thanh Thai začala Zhuan Falun číst, najednou si uvědomila, že už o Falun Dafa slyšela. Před dvanácti lety jí o něm vyprávěla další kolegyně, Thoi Thu Tai.


„Řekla mi tehdy: ,Thai, jsem úplně zdravá, a to nemusím brát žádné léky. Už mi nekrvácejí dásně, nemám sinusitidu ani artritidu. Tuhle knihu by sis měla přečíst,‘“ popisuje Thanh Thai.

Jenže tenkrát se Thanh Thai rozhodla, že Falun Dafa není nic pro ni. Věřila vědě založené na důkazech. Nevěnovala proto radě pozornost. Tentokrát ale byla pevně rozhodnuta, že si nenechá tuto příležitost znovu ujít. Okamžitě se do praxe ponořila, pravidelně cvičila všech pět cviků, studovala učení a snažila se žít podle pravdivosti, soucitu a snášenlivosti, hlavních principů Falun Dafa.

20180310-viet5
 
Netrvalo to dlouho a Than Thai se začala uzdravovat, vrátilo se jí zdraví, síla a vitalita. Dnes vyjde bez problémů tři i čtyři poschodí, předtím něco nepředstavitelného. Také je teď daleko veselejší a spokojenější.

Když jí bylo 70, promluvila na Falun Dafa konferenci ve Vietnamu, kde se se stovkami posluchačů podělila o své zkušenosti s touto starou čínskou praxí a s tím, co jí to všechno přineslo. Svůj proslov zakončila projevem vděčnosti k zakladateli Falun Dafa, mistru Li Hongzhimu: „Mé srdce je plné vděku Učiteli Li za to, že mi dal v životě druhou šanci.“


Poznámka redakce: Falun Gong neboli Falun Dafa je kultivační praxe mysli a těla, která učí pravdivost, soucit a toleranci jako způsob ke zlepšení zdraví a morálky a k dosažení duchovní moudrosti. Pro více informací navštivte www.falundafa.org.


Líbil se vám tento článek? Podpořte nás prosím jeho sdílením na sociálních sítích.


Čtěte také: 

Super-modelka Pooja Mor prozrazuje, jak ji meditace „drží při zemi“ ve světě módy

Bubeník Davida Bowieho, Sterling Campbell – závislosti na alkoholu a drogách se zbavil za 2 týdny

Falun Gong: 70milionové duchovní hnutí – návrat prastaré kultury


Zlepšování charakteru jako cesta ke zdraví


Zdravý způsob života: Falun Gong