Lord Grantchester na představení Shen Yun v divadle Dominion v Londýně 22. února. (Televize NTD)
Lord Grantchester na představení Shen Yun v divadle Dominion v Londýně 22. února. (Televize NTD)
„Je to už potřetí, možná počtvrté, co vidím Shen Yun, a pokaždé je to velmi úžasné, velmi dokonalé a velmi magnetizující,“ říká britský politik, labourista Lord Grantchester.

„Bylo to velmi všestranné z hlediska hudby, obrazu i tance. Obecně je to velice úžasná podívaná. Proto jsem přišel znovu,“ vysvětluje.

„Myslím si, že skutečnost, že [skupina] se stálé rozrůstá – z původní jedné divadelní skupiny na současných pět, cestujících po celém světě, ukazuje, jak moc se divákům líbí.“

„Složení celého souboru je velmi ladně provedené a pečlivě promyšlené, dohromady to tedy vytvořilo velmi okouzlující večer.“

„Přijďte se uvolnit, posaďte se a užijte si to,“ povzbuzuje Lord Grantchester.

Lord Grantchester měl tu možnost se na představení Shen Yun v divadle Dominion v Londýně 22. února potkat i s českým bývalým ministrem kultury Danielem Hermanem, který představení taktéž navštěvuje pravidelně. (Více...)

20180226-herman2
Daniel Herman se šlechticem a politikem lordem Grantchesterem (vlevo), lordem Waverley (vpravo) a členy souboru v divadle Dominion. (Facebook)

Shen Yun, s posláním oživit tradiční čínskou kulturu starou 5 000 let prostřednictvím umění, přináší divákům legendární příběhy pomocí klasického čínského tance a hudby, a to z obavy, že se pod vládou komunistického režimu nenávratně vytratí. 

Shen Yun letos začalo své evropské turné v Londýně rekordními plně vyprodanými čtrnácti představeními a v květnu se do Británie vrátí na představení v Birminghamu a Edinburghu. Pět souborů cestuje současně po celém světě, včetně Evropy, po Asii, Jižní a Severní Americe a letos zamíří i na blízký východ do Izraele. I když pravidelně každý rok vystupuje také v ČR, letos kvůli rekonstrukci hlavních divadel sem bohužel nezavítá. Nicméně další evropská i světová města v rámci turné naleznete na stránkách souboru.Epoch Times považuje Shen Yun Performing Arts za významnou kulturní událost dnešní doby. Od založení společnosti Shen Yun v roce 2006 hrdě pokrýváme reakce publika na toto prvotřídní představení.


Pokud se vám náš článek líbil, podpořte nás prosím jeho sdílením na sociálních sítích. 


Podívejte se také na: 

Herec Martin Freeman: „Poznáte, když vidíte dobré výkony“

Známý TV moderátor Johnny Ball o Shen Yun: „Scéna za scénou vás budou pozvedávat“

Shen Yun mi připomíná, proč jsem šel studovat Čínu, říká renomovaný sinolog

Sportovní moderátor a divadelní profesoři vychvalují bohatou čínskou historii, která je zobrazena v Shen Yun