Wu Shu-chen a její manžel Chen Shui-bian, bývalý prezident Tchaj-wanu v letech 2000 až 2008, si 14. března užili představení Shen Yun Performing Arts v kulturním centru Jihde Hall ve městě Kaohsiung na Tchaj-wanu.

„Kvalita představení je už všem známá. Je to světová třída,“ uvádí Wu Shu-chen, bývalá první dáma Tchaj-wanu. „Nejen ve své kráse, avšak i co se týče čínské historie – tanec a kostýmy spolu vytvářejí různé dynastie, a to naprosto pečlivě a velkolepě.“

Shen Yun, s posláním oživit tradiční čínskou kulturu starou 5 000 let prostřednictvím umění, přináší divákům legendární příběhy pomocí klasického čínského tance a hudby, a to z obavy, že se pod vládou komunistického režimu nenávratně vytratí.

Poselství, které si Wu Shu-chen z představení odnáší, je univerzální princip, že dobro vždy porazí zlo a také, jak může síla dobra změnit svět. „Docela se mě také dotklo, jak se zde pracuje ze soucitem, který poráží zlo – tyto části se opravdu dotkly mého srdce. A tak si myslím, že Shen Yun dokáže probudit dobro v každém z nás a také eliminovat zlo, které existuje ve společnosti,“ říká Wu Shu-chen.

„Bez ohledu na to, kým jste, jaký máte sociální status či jste dokonce prezidentem, zvláště náš [tchajwanský] prezident Tsai Ing-wen, myslím si, že má tuto zodpovědnost a povinnost očistit srdce každého z nás – toto by bylo dobré pro všechny.“


Shen Yun, založený v New Yorku, pokračuje svým letošním turné po Asii v mnoha městech na Tchaj-wanu, Jižní Koreji a Japonsku. Tchajwanský prezident Tsai Ing-wen a téměř 100 dalších volených úředníků poslali zprávy a dopisy vítající Shen Yun. V Číně však soubor kvůli tamějšímu režimu stále vystupovat nemůže.


I když pravidelně každý rok vystupuje i v ČR, letos kvůli rekonstrukci hlavních divadel sem nezavítá, nicméně další evropská i světová města v rámci turné naleznete na stránkách souboru.

Epoch Times považuje Shen Yun Performing Arts za významnou kulturní událost dnešní doby. Od založení společnosti Shen Yun v roce 2006 hrdě pokrýváme reakce publika na toto prvotřídní představení.

Originální článek.

Podívejte se také na články: 

Bývalý ministr kultury Daniel Herman dojatý „nadějí a láskou“ představení Shen Yun

Herec Martin Freeman: „Poznáte, když vidíte dobré výkony“

Shen Yun mi připomíná, proč jsem šel studovat Čínu, říká renomovaný sinolog


Líbil se vám tento článek? Podpořte nás prosím jeho sdílením na sociálních sítích.