Renato Balestra si 19. března v Římě v Teatro dell'Opera di Roma užil show Shen Yun Performing Arts. (Marius Iacob / The Epoch Times)
Renato Balestra si 19. března v Římě v Teatro dell'Opera di Roma užil show Shen Yun Performing Arts. (Marius Iacob / The Epoch Times)
„Výkon vás okouzlí, je to tak emocionální. Je to tak dobře, že prezentují svou kulturu, a to se svými gesty, kostýmy a hudbou. Je to opravdu okouzlující!“ říká téměř 94letý Balestra, který je i vášnivým znalcem klasické hudby a opery, k show Shen Yun, kterou právě zhlédl.

Renato Balestra proslul tvorbou kostýmů pro divadelní představení či filmový průmysl. Mezi jeho soukromé klienty patří společenská smetánka z celého světa, jako jsou iránská císařovna Farah Diba, královna Thajska, první dáma Filipín a Egypta, princezna SAE a taktéž nejznámější světové celebrity.Soubor Shen Yun, jehož posláním je oživit tradiční čínskou kulturu starou 5 000 let prostřednictvím umění, přináší divákům legendární příběhy pomocí klasického čínského tance a hudby, a to z obavy, že se pod vládou komunistického režimu nenávratně vytratí.

Pět souborů cestuje současně po celém světě, včetně Evropy, Asie, Jižní a Severní Ameriky. Letos zamíří i na blízký východ do Izraele. I když pravidelně navštěvuje také v Českou republiku, letos k nám kvůli rekonstrukci hlavních divadel bohužel nezavítá. Nicméně blízká evropská, ale i světová města v rámci turné souboru Shen Yun naleznete na oficiálních stránkách.


Epoch Times považuje Shen Yun Performing Arts za významnou kulturní událost dnešní doby. Od založení společnosti Shen Yun v roce 2006 hrdě pokrýváme reakce publika na toto prvotřídní představení.


Podívejte se také na články: 

Bývalý ministr kultury Daniel Herman dojatý „nadějí a láskou“ představení Shen Yun

Herec Martin Freeman: „Poznáte, když vidíte dobré výkony“

Prominentní italská herečka o Shen Yun: „Božská show v každém směru“

Bývalá tchajwanská první dáma ocenila lidskou dobrotu v Shen Yun


Shen Yun mi připomíná, proč jsem šel studovat Čínu, říká renomovaný sinolog


Líbil se vám tento článek? Podpořte nás prosím jeho sdílením na sociálních sítích. 


Zdroj.