Stevenovi Le je čtyřicet. V současnosti pracuje jako finanční poradce v jedné bance v australském Melbourne. Se svými klienty si vybudoval vynikající vztahy a firma ho za to cení jako jednoho z nejlepších zaměstnanců. Nikdo si už dnes nedokáže ani představit, že Steven byl před mnoha prchlivým problémovým mladíkem, co neustále bojoval se svou sestrou, a rodičům způsoboval hodně starostí. 

20180330-fd3
Steven Le při meditaci na cvičebním místě v Melbourne. (Minghui.org)

Všechno se změnilo, když Steven na jedné univerzitní akci v roce 2000 dostal leták o Falun Dafa a nastoupil tak na cestu kultivace. Falun Dafa, nazývaný také Falun Gong, je tradičním čínským systémem kultivace mysli i těla.

Poprvé byl vyučován veřejností v roce 1992 v severovýchodní Číně a od té doby přilákal desítky milionů přívrženců. Praxe, kterou komunistický režimem v Číně zakázal, učí základní principy - pravdivost, soucit a toleranci.


Klidnější a spokojenější

Stevenovi rodiče unikli před perzekucí ve Vietnamu a přišli do Austrálie, když mu byl 1 rok. Během dětství měl se svou sestrou řadu konfliktů. Atmosféra doma byla vždycky napjatá. Stevenova povaha se ale změnila, když si během studií na Victoria University přečetl hlavní knihu Falun Dafa - Zhuan Falun.

„Viděl jsem banner propagující Falun Dafa, na kterém bylo malé dítě sedící v klidné meditaci. Byl jsem zvědavý, a tak jsem šel zjistit víc. Potkal jsem jednoho praktikujícího a zeptal se ho, zda si můžu brožurku vzít domů.” Steven nechal brožuru ležet na stolku ve svém pokoji několik měsíců. Jednoho dne se však rozhodl dozvědět o Falun Dafa víc a spojil se s místním koordinátorem, který vedl cvičení.

„Nejvíc mě tehdy zaujala poznámka na letáku, kde stálo, že: 'Velmistr Tchaj-ťi doporučuje, aby se jeho studenti naučili Falun Dafa.' Řekl jsem si: „Momentálně se i já učím Tchaj-ťi , ale pokud sám velmistr tchaj-ťi radí svým studentům, aby praktikovali Falun Dafa, musí to být ještě mocnější.”

Na cvičebním místě si Steven přečetl hlavní text Falun Dafa „Zhuan Falun”, se kterým silně souznil. „Obsahoval hluboké principy, které jsem pochopil a snadno přijal,” vzpomíná. Rozhodl se proto, že svou mysl a srdce vloží do studování Falun Dafa.

„Zjistil jsem, že je to neuvěřitelně mocná praxe. Když jsem se začal učit Falun Dafa čtením knihy, poslechem učitelových přednášek a děláním cvičení. Jsem teď tolerantnější a klidnější. Když se moje sestra chovala panovačně, nerozhodilo mě to tolik a nechal jsem to plavat.”

„Pomohlo mi to zlepšit domácí prostředí, už se tolik nehádáme. Nemám už pocit, že je důležité mít pravdu nebo vyhrát nějaký spor. Bylo to, jakoby mi z ramen najednou spadla obrovská tíha. Celkově se cítím šťastnější.”

Rodina je svědkem síly Falun Dafa

Změna u Stevena ovlivnila i jeho rodinu. Dnes se sestrou vycházejí dobře. „Všiml jsem si u ní dramatické změny. Myslím, že je to hlavně díky tomu, že já sám jsem změnil reakce na určité situace,“ uvažuje Steven.

O vztahu s matkou říká: „Máma je také velmi duchovní, a když uviděla změny ve mně, začala se Falun Dafa zabývat také. Viděla, že v minulosti jsem řešil věci s horkou hlavou, ale dnes jsem mnohem klidnější. Je to prostě úžasné, jak mě praxe dokázala změnit. Máma naprosto podporuje Falun Dafa. Sama teď Zhuan Falun studuje, čte ho ve vietnamštině.”

20180330-fd2
Steven Le. (Minghui.org)

Vnitřní klid, smysl života

Když byl Steven mladší, věci nedokázal dotáhnout do konce. Jak to, že nyní praktikuje Falun Dafa již více než 10 let? Důvod je jednoduchý. „Musí to být vnitřní klid, který cítím při meditování, a duchovní spřízněnost s učením, které mi promlouvá přímo do duše.

Musí to být tím, že teď všechno do sebe zapadá. Díky kultivaci si postupně uvědomuji, že život je víc než jen dospívání, práce, rodina, stárnutí, smrt a další reinkarnace. Jsem nesmírně rád, že jsem se naučil základní principy Falun Dafa a dokážu se s nimi ztotožnit.”

„Pokud bych nikdy nepoznal principy Falun Dafa, myslím, že bych byl v úplně jiném stavu. Úplně jinak bych přemýšlel. Byl bych soutěživý a zaměřoval bych se na získávání povrchních věcí v životě. Ve skutečnosti bych však přišel o to, co je skutečným smyslem života.”

Uplatňování pravdivosti, soucitu a tolerance v práci

Jako bankovní konzultant přichází Steven do styku s mnoha zákazníky. Přemýšlí: „Velmi snadno bych se dokázal rozčílit z jejich velmi náročných požadavků. Díky praxi jsem však mnohem snášenlivější. Tím, že jsem víc uvědomělý, dokážu lépe zvládat pracovní vypětí a vést vyvážený život.”


„Zákazníci cítí tu energii nebo moje vibrace, a reagují na to. Falun Dafa učí soucit. Snažím se každému zákazníkovi pomoci a projevit mu empatii a soucit. Nejsem dokonalý, ale kultivace je právě o nalezení toho, co není dobré, a o přeměně. Takže teď v práci dokáži brát osobní věci zlehka a zaměřit se na pomoc zákazníkům.”

„Když se cokoliv stane, snažím se dělat to, co je správné. Jsem schopen posoudit, co je správné a co není. Můj výchozí bod je mít morální svědomí vždy neporušené a připomínat si, že jsem učedníkem Dafa.”

Zákazníci Stevena často chválí a v práci ho oceňují díky skvělým výkonům. Jeho kolegové a klienti se přes něj dozvěděli i o pronásledování Falun Dafa v Číně a velmi jeho aktivity podporují.

Když si Steven zpětně vybavuje cestu, kterou ušel, říká: „Mistr Li mi ukázal smysl života. Dohlíží na mě. Vede mě po všechny ty roky. Vzpomínám si, že kdysi jsem si přál mít velkého mistra, skutečně mocného. A můj sen se stal skutečností.”


Tento článek byl původně zveřejněn na webové stránce Minghui.org založené praktikujícími Falun Gongu na šíření informací o této čínské duchovní praxi a o perzekuci, která probíhá v ČLR na příkaz Komunistické strany Číny. 


Přeložil: Peter Petko; Zdroj.


Čtěte také: Němka procestovala 55 zemí, aby našla smysl života, nakonec objevila Falun Dafa v Ladaku


Líbil se vám tento článek? Podpořte nás prosím jeho sdílením na sociálních sítích.