Prezident Donald Trump čte každý den The Epoch Times, ilustr. foto. (Samira Bouaou / The Epoch Times)
Prezident Donald Trump čte každý den The Epoch Times, ilustr. foto. (Samira Bouaou / The Epoch Times)

Republikánský kandidát do senátu USA ve státě Kalifornie od blízkých přátel Donalda Trumpa slyšel, že prezident důvěřuje zpravodajství deníku Epoch Times, který vnímá jako „nejdůvěryhodnější noviny“.


The Epoch Times a NTD, obě média patří do skupiny Epoch Media Group, zpovídaly 13. dubna  Paula Taylora ohledně jeho kandidatury do senátu USA. Taylor během rozhovoru prohlásil:

„Byl jsem představen dámě, která patří mezi blízké přátele Donalda Trumpa. Když jsem jí řekl o vydání Epoch Times, řekla, že Donald Trump je čte každý den, a že je to jediný list, kterému věří jako pravdivému a přesnému... Je to jediné, kterému věří,“ řekl Paul Taylor. „Nyní čte všechny noviny, aby měl přehled, co se děje. Ale Epoch Times jsou jediné, o nichž si myslí, že jsou nejdůvěryhodnější noviny na světě. To je velká věc.“


Originální článek s videem.

The Epoch Times oslovily Bílý dům s prosbou o prezidentovo potvrzení Taylorova prohlášení. Tisková kancelář zatím na dotaz nezareagovala.

Příslib pravdivého zpravodajství

Anglická edice Epoch Times byla založena v roce 2004 s neochvějným příslibem svobody tisku a pravdivého zpravodajství.

„Věříme tomu, že pravdivé zpravodajství je založené na tom, že uděláme co nejvíce proto, abychom napsali pravdu,“ říká Jasper Fakkert, šéfredaktor newyorské kanceláře Epoch Times.

Vzrůstající zájem o unikátní reportáže Epoch Times je evidentní na rapidním růstu média v posledních letech. Jeho současná sledovanost se na internetu pohybuje okolo 45 milionů zobrazení za měsíc. Tištěné vydání vychází jako týdeník ve všech velkých městech Spojených států.

Zatímco v New Yorku se Epoch Times chystá vydávat tištěný deník, jeho elektronická vydání posilují po celém světě. Vietnamská kancelář se stala nejvyhledávanější stránkou vietnamského internetu, kde předstihla i společnost Google. Expanze se podařila také v Anglii, Jižní Koreji, Německu, Španělsku, Itálii nebo Polsku.

„Dobré a přesné informace jsou teď důležitější než kdy dřív. Nedávno jsme viděli mediální výstupy budící dojem, že jsou ochotny opustit svoje základní principy pro politický zisk. Tohle neslouží veřejnosti,“ říká Jasper Fakkert.

Přehled zpravodajství hlavních médií v USA ukazuje negativní ladění ve zpravodajství o Donaldu Trumpovi. Výzkum zveřejněný Media Research Center ukazuje, že 90% večerního zpravodajství o prezidentovi v hlavních televizních sítích v USA v roce 2017 bylo negativních. K podobným závěrům došla také studie Pew Research Center publikovaná v říjnu 2017, která ukazuje, že pouze

5 % mediálního pokrytí během prvních 60 dní Donalda Trumpa v úřadu prezidenta bylo pozitivních.

Jako nezávislé médium převzaly Epoch Times vedení v přesném a slušném reportování o činnosti Trumpovy administrace.

Například, zatímco ostatní média již téměř jeden rok přinášejí zpravodajství o tom, že se prezident Trump spřáhnul s Ruskem, aby zvítězil v prezidentských volbách v roce 2016, Epoch Times průběžně poukazovaly na to, že vyšetřování vedené ředitelem National Intelligence Jamesem Clapperem na příkaz tehdejšího prezidenta Baracka Obamy, neobjevilo žádné důkazy spřažení. Stejný výsledek minulý měsíc potvrdilo jeden rok dlouhé vyšetřování House inteligence commitee.

Kromě politické oblasti, zpravodajství z USA a mezinárodního zpravodajství je Epoch Times zejména silný ve zpravodajství z oblasti Číny. Má přístup k síti vnitřních zdrojů a analytiků poskytující přesné informace k hlavním událostem probíhajícím v Číně.

Republikán Paul Taylor v rozhovoru zmínil také vlastní dojem ze zpravodajství Epoch Times. (Epoch Times)
Republikán Paul Taylor v rozhovoru zmínil také vlastní dojem ze zpravodajství Epoch Times. (Epoch Times)


„Chci fakta“

Republikán Paul Taylor v rozhovoru zmínil také vlastní dojem ze zpravodajství Epoch Times.

„Pocházím z vědeckých kruhů; chci fakta. Nikdo nezmění moje myšlení spojené s mojí ideologií. Chci vědět co se skutečně děje, a vidím, že vaše noviny mají skutečně metodu, jak tohle poselství dostat ven,“ míní Taylor.

„[The Epoch Times] mají široký záběr, jsou obsažné a jsou pravdivé.“

Taylor je podnikatel, který během více než třicet let dlouhé kariéry v San Franciscu založil tři úspěšné společnosti. Po odchodu do důchodu v roce 2000 se zaměřil na mentorování majitelů malých podniků, kterým pomáhal rozvinout vlastní úspěšné společnosti. Nyní se soustředí na kandidaturu do Senátu.

Epoch Times vychází již ve 35 zemích světa a v 21 světových jazycích. V České a Slovenské republice funguje pouze menší společná pobočka, která kromě internetového zpravodajství vydala sérii jedenácti tištěných speciálů a magazínů. Pobočky Epoch Times jsou součástí oceněné nezávislé skupiny Epoch Media Group (EMG) hlásící se k principům pravdivosti, humanity a naděje.

Jako digitální zpravodajská platforma skupiny EMG přinášejí Epoch Times stěžejní, hloubkové analýzy problémů, které bývají často přehlížené ostatními médii hlavního proudu. Televize NTD je video platformou EMG, zaměřenou na zpravodajství a pozitivní, inspirativní zábavu. NTD se nyní dlouhodobě umísťuje v žebříčku prvních 10 vedoucích mediálních a zábavních projektů na světě. Společně digitální výstupy EMG dosahují více než 750 milionů zobrazení stránek a 5,6 miliardy zobrazení videí za jeden měsíc.


Článek byl sepsán s pomocí reportérů Dehui Zhang, Yolanda Yao a Kai Jiang.

Článek přeložil a upravil Milan Kajínek

Líbil se vám tento článek? Podpořte nás prosím jeho sdílením na sociálních sítích.