Post Bellum pořádá běh pro Paměť národa. (Screenshot/Youtube)
Post Bellum pořádá běh pro Paměť národa. (Screenshot/Youtube)
V sobotu 9. června pořádá Post Bellum běh pro Paměť národa. Ke sportovním výkonům pořadatelé přidávají slavnost, a to ve formě muziky, koncertu, dobrého zdravého jídla a pití. Pozvání zní pro všechny, běžce i neběžce.

Červnovou sobotu se běží za všechny, kteří to nevzdali. Na trať se běžci vydají v Praze, Plzni, Olomouci, Hradci Králové a Třebíči.

Běžíme pro Paměť národa, abychom nezapomněli na osudy politických vězňů, válečných veteránů, obětí holocaustu, disidentů, všech bojovníků za svobodu. Výtěžek Běhu umožní natočit a uchovat další stovky jejich příběhů.

„Přijďte! I když třeba neběháte!“ srdečně zve Mikuláš Kroupa, zakladatel sbírky Paměť národa.

Dáte jeden, pět nebo dokonce deset kilometrů? Zúčastnit se mohou i neběžci. Každý poběží symbolicky za někoho, kdo už běžet nemůže, třeba za dědu nebo babičku, nebo někoho, kdo běhat nemohl, protože bojoval na západní či východní frontě, nebo ho nacisté či komunisté věznili. 


Výtěžek ze startovného umožní Paměti národa natočit a uchovat další stovky příběhů.

Pro děti účastníků budou na všech místech budou připraveny hry a další nejen sportovní zábava.

„Pokud zrovna není běh vaším šálkem kávy, ale i přesto nás chcete podpořit, budeme vděční za pomoc na místě,“ zve Mikuláš Kroupa. Dobrovolníci se mohou hlásit zde.

Přihlásit na běh se můžete: https://www.behpropametnaroda.cz/


Post Bellum je nezisková organizace, která od roku 2001 vyhledává a nahrává vzpomínky pamětníků klíčových momentů 20. století. Založila ji skupina českých novinářů a historiků, kteří se potkávali na tiskových konferencích a výročních pietních akcích a byli přesvědčeni, že pamětníci musí dostat příležitost svůj příběh vyprávět vcelku, souvisle a detailně.


Líbil se vám tento článek? Podpořte nás prosím jeho sdílením na sociálních sítích.