Ilustr. foto. (Foto: Thomas William / Unsplash)
Ilustr. foto. (Foto: Thomas William / Unsplash)
Třináctiletý mladík z Londýna utratil rodičům 80 000 liber (cca 2,3 milionu Kč) poté, co se stal závislým na on-line sázení, informoval deník The Mirror.

Adolescent, jehož identita je utajovaná, viděl reklamy na on-line sázení na fotbalovém zápase. Později si založil účet na otcovu kreditní kartu a hned začal sázet...

„Bylo to až příliš snadné. Jen jsem vyplnil tátovo jméno, adresu, datum narození, detaily karty a zaškrtl políčko, že mi je 18 let. A hned potom jsem už mohl hrát,“ řekl chlapec.

Dle The Mirror mladík sázel na stovky fotbalových zápasů a také na dostihy – vsadil dokonce i za 3 000 liber (cca 87 000 Kč) najednou. Než rodiče časem upozornila banka, že se na účtu děje něco neobvyklého, syn prosázel za šest měsíců 20 000 liber (cca 580 000 Kč).

„Vůbec jsem netušil, že gambling může být tak návykový jako kouření, pití nebo drogy. Vypadalo to nejdříve jako zábava a myslel jsem, že bych mohl také vydělat peníze,“ svěřil se teenager deníku The Mirror.

Po doznání jej rodiče poslali na psychoterapii. Nicméně za několik měsíců poté začal sázet opět a během týdenního hýření utratil dalších téměř 60 000 liber (cca 1 740 000 Kč).

„Omlouvám se za to, co jsem udělal. Vnímám, že jsem všechno zničil a náš život už nikdy nebude takový jako předtím,“ prohlásil nyní už patnáctiletý mladík.

Jeho 43-letý otec pro The Mirror řekl: „Jsme hodně naštvaní, ale ne jen na něj, ale i na sebe, že jsme byli tak naivní a důvěřiví. Je to stejné zlo jako být závislý na heroinu – ztráta důvěry, lhaní, jen bez známek drogové závislosti.“

Rodiče si dokonce ani nevšimli, že chlapcovy známky ve škole se zhoršily.

„Denně jsem trávil kolem šesti hodin sázením a věcmi kolem toho. Nešel jsem na fotbalový trénink, neudělal jsem si úkoly,“ řekl školák. A dodal: „Sázení bylo to jediné, na co jsem dokázal myslet.“

„Byli jsme tak soustředění na svůj vlastní život, že jsme si ani nevšimli horších známek,“ poznamenal otec pro deník.

Rodiče už svému synovi nikdy nemůžou plně důvěřovat a jsou si plně vědomi jeho závislosti. Proto chtějí sdílet tento příběh se světem, aby upozornili ostatní na nebezpečí on-line gamblingu.

Jen v samotné Británii dle Gambling Commission vzrostla za poslední tři roky závislost u šestnáctiletých na on-line sázení o 33 procent.


Líbil se vám tento článek? Podpořte nás prosím jeho sdílením na sociálních sítích. Zdroj.