Létající vůz společnosti Uber - hudba budoucnosti? (Screenshot/Youtube Bloomberg)
Létající vůz společnosti Uber - hudba budoucnosti? (Screenshot/Youtube Bloomberg)

Létající auta, která vypadají jako ze scény ze Star Wars, se pomalu stávají realitou. Společnosti jako eVolo, Airbus a Ehang vyvíjejí drony a létající vozidla, které mohou létat i ve výšce přes 3 000 metrů nad mořem.


Společnost Uber predikuje, že do deseti let budou oblohu křižovat městské létající taxíky. Tato firma dokonce vytváří partnerskou iniciativu s NASA pro vývoj „vzdušných přístavů“. Její vize pro koncept uberAIR by mohla zákazníkům poskytnout vysokorychlostní lety ve městech pouhým stisknutím tlačítka.

Kitty Hawk Flyer je modelem osobního letounu, který využívá k pohonu vrtulí 10 baterií. Může letět rychlostí cca 32 km v hodině ve výšce téměř sedmi metrů. Výzkum a vývoj vede v Kitty Hawk Corporation její ředitel Sebastian Thrun.

I když jsou sci-fi sny o osobním letounu v realizaci, před společností stojí výzvy jako automatizovaný kontrolní systém provozu, bezpečnostní testy či samotné kulturní přijetí takové myšlenky.Líbil se vám tento článek? Podpořte nás prosím jeho sdílením na sociálních sítích.