20180618 trump
Donald Trump ve východním sále Bílého domu, 18. června 2018. (Samira Bouaou/The Epoch Times)

Americký prezident Donald Trump na svém Twitteru napsal vzkaz pro Evropu ohledně její migrační politiky a naznačil, že si z toho USA vezmou ponaučení.
Trump dnes 18. června 2018 na svém Twitteru napsal: „Lidé v Německu se začínají obracet proti své vládě, protože migrace otřásá už tak slabou berlínskou koalicí. Zločinnost v Německu stoupá. Je velkou chybou celé Evropy, že umožňuje vstup milionům lidí, kteří tak silně a násilně změnili její kulturu!“

Narážel tak na vyhrocenou situaci z minulého týdne mezi „proimigrační“ kancléřkou Merkelovou a „protiimigračním“ ministrem vnitra Seehoferem. A zároveň poukázal na některé důležité negativní vlivy, které s sebou migrace přinesla.

Dle Eurobarometru patří tato problematika u občanů EU k nejpalčivějším.

Zároveň Trump dodal: „Nechceme, aby se nám s imigrací stalo to, co se děje v Evropě!“
 
Americký prezident už od začátku své funkce klade důraz na potlačení nelegální imigrace do USA.

Momentálně jsou v jednání návrhy zákonů týkající se přísnější regulace imigrace, např. zrušení kritizovaného „catch and release“, což je systém, který v případě přeplněných zadržovacích center nutí úředníky vpustit imigranty do země s tím, že k soudnímu stání dojde později.


Převaděči imigrantů do USA používají velmi rafinované taktiky. Jednou takovou je využívání dětí, které ilegálně překračují hranice s dospělými, vydávajícími se za jejich rodiče.

„Máme situace, že to stejné dítě překročí hranice několikrát za určitou dobu, vždy s různými lidmi, o kterých tvrdí, že jsou to jeho rodiče,“ řekl 7. května Tom Homan, zástupce ředitele imigračního a celního úřadu USA.


Související:

Průzkum: Evropané se nejvíce obávají imigrace a terorismu