Anna Blessingová zastřelila svého syna, protože ji chtěl umístit do domu s pečovatelskou službou. (Úřad šerifa v Maricopa County)
Anna Blessingová zastřelila svého syna, protože ji chtěl umístit do domu s pečovatelskou službou. (Úřad šerifa v Maricopa County)

Dvaadevadesátiletá žena z Arizony zavraždila svého 72-letého syna, protože ji údajně plánoval dát do domu s pečovatelskou službou.

Anna Mae Blessingová žila se svým synem a jeho 57-letou družkou šest měsíců v jejich bytě severovýchodně od města Pheonix.

Syn s družkou uvažovali o tom, že matku přestěhují do domu s pečovatelskou službou. Podle AZCentral Blessingová se svěřila zástupci šerifa, že její syn jí řekl, že je pro ně „těžké s ní společně žít“.

Podle šerifova úřadu (pdf) Blessingová o svém činu uvažovala několik dnů, když zjistila synův záměr.
„V pondělí si Blessingová schovala do kapes dvě pistole a přesunula se do obývacího pokoje, kde byl její syn a jeho družka,“ píše se v soudních záznamech.

„Vzal jsi mi život, tak já ti teď beru ten tvůj,“ řekla údajně Blessingová, když vystřelila na syna. Trefila jej dvakrát, jednou do krku a podruhé do čelisti.

Synova družka vyrazila Blessingové zbraň z ruky. Když se Blessingová pokusila vytáhnout druhou pistoli a vystřelit, synově přítelkyni se povedlo zbraň z ženiny dlaně násilím vykroutit.

Družka poté zavolala na úřad šerifa, který vzal Blessingovou do vazby. Blessingová poté řekla policii, že se chtěla zastřelit, ale neměla už další zbraň. Poté jim řekla, že by za svůj čin měla zemřít.

Blessingová byla obviněna z vraždy prvního stupně, ozbrojeného útoku a z únosu.

Záznamy ale také ukázaly, že úřad šerifa již před incidentem reagoval na telefonát ohledně domácího násilí v inkriminovaném bytě, a že „intenzita domácího násilí se zvyšovala“. Další detaily nejsou k dispozici.


Převzato z NTD.tv

Přeložil a redakčně upravil: J. S.