Ilustr. foto. (Photo by Iurii Melentsov / Unsplash)
Ilustr. foto. (Photo by Iurii Melentsov / Unsplash)

Podle průzkumu Booking.com věnuje 57 procent lidí pozornost svému vzhledu každý den, nicméně 39 procentům dotazovaných záleží na vizáži daleko víc, když jsou na dovolené. 


Cestování také inspiruje k odvážnějšímu výběru módy. 35 procent cestovatelů uvádí, že oblečení, které na dovolené nosí, je barevnější a výraznější než to, co nosí doma.

Módní návrhář a poradce přes styl pro Booking.com, Christian Cowan, říká, že cestování rovněž lidi inspiruje ke změně domácího šatníku.

„Doma si zvykneme na určitou normu oblékání, ale když cestujeme, naše mysl je otevřenější novým možnostem ohledně stylu, látky a barvy,“ říká Cowan.

Jeho tipy na dovolenou proto zní: „Nejlepší způsob, jak získat inspiraci, je sledovat místní. Zkoušet jejich módní styl a zakomponovat ho do svého zevnějšku doma ve vás může vyvolat pocit, že jste jako nový člověk, ať už jde o odlišný způsob česání, zkoušení výraznějších barev nebo si uvázat šátek s živým lokálním potiskem.“

Při dovolených v zahraničí je ten pravý čas experimentovat s novými věcmi. Už samo prostředí často lidi nabudí k odvážnější volbě oblečení a módních doplňků. „Je to dokonalý čas vyzkoušet si nový image, do kterého byste doma nešli, ať už kvůli jiné kultuře nebo jinému podnebí,“ doplňuje návrhář Cowan.


Přeložil O. H.; Zdroj.


Líbil se vám tento článek? Podpořte nás prosím jeho sdílením na sociálních sítích.