Lidsko-právní orienťák. (Amnesty International)
Lidsko-právní orienťák. (Amnesty International)
Praha: Díky pozitivním ohlasům na loňský ročník se v Amnesty (AI) rozhodli i letos uspořádat Lidskoprávní orienťák. Stejně jako před rokem půjde o happening, během kterého se můžete vydat do pražské Bubenče (kde se nachází naprostá většina zahraničních zastupitelství) a buďto chůzí nebo během překonat trasu sestávající z petičních stanovišť před vybranými ambasádami.

Připraveny jsou opět zajímavé příběhy, na které budou účastníci moct tímto originálním způsobem upozornit.

Před každým z vybraných zastupitelství bude připravené kontrolní stanoviště, kde bude možnost podepsat petice za případy porušování lidských práv nebo napsat otevřený dopis, ve kterém můžete vyjádřit svůj názor na danou problematiku. Kromě těchto „klasických amnesťáckých" aktivit na běžce i chodce čekají i neformálnější akce, jako například foto-koutek nebo společné sestavování koláže.

„Přestože slovo ´orienťák´ máme spojené primárně s během, věříme, že si letos přijdou na své i chodci a rodiny s dětmi, kteří si danou trasu mohou dát procházkou a potom zajít na diskusi v nedaleké čajovně. Ta bude zároveň sloužit i jako úschovna a ´převlékárna do sportovního´,“ sděluje Lucie Máčiková z AI.


Lidskoprávní orienťák: neděle 21. října 2018 od 14:00 Praha Hradčanská

Harmonogram:
14:00 zahájení akce a registrace
14:30 start běžecké části
16:00 zakončení a vyhlášení výsledků
16:15 lidskoprávní diskuse v blízké čajovně A Maze in Tchaiovna


Lucie Máčiková, koordinátorka orienťáku, současně studentka a stážistka AI, povzbuzuje:

„Já sama jsem se pro Lidskoprávní orienťák nadchla především kvůli unikátnosti jeho konceptu. Nepřipravíme Vám totiž petice až pod nos, ale naopak vás vyzveme, abyste je s námi šli hledat. Věřím, že je v Česku dost akčních lidí, pro které to nebude překážka, ale naopak příjemné zpestření. Samotnou mě skoro mrzí, že budu znát trasu dopředu...

Takže neseďte doma a přijďte se se mnou a dalšími Amnesťáky zapojit! Pomoc druhým, pohyb na čerstvém vzduchu a zábavné aktivity v doprovodu stejně smýšlejících lidí - prostě ideální program na nedělní odpoledne.“


Podle zdroje: TZ