Dashi-Dorzho Itigelov zemřel v roce 1927. Zanechal pro mnichy zprávu, aby jeho tělo později vykopali. Když tak mniši udělali a jeho tělo vykopali v roce 1955, s úžasem zjistili, že tělo neukazuje žádné známky rozkladu.
Znovu pak tělo vykopali později v roce 1973 a znovu byli šokováni, když našli tělo v původním stavu. Mniši ponechali svůj objev v tajnosti se strachem, že Sovětský komunistický režim by mohl tělo zničit jako součást masivní kampaně na vymýcení náboženství.
Mniši vykopali tělo znovu v roce 2002 dlouho po pádu sovětského režimu. Tělo vypadalo stále živě. Tentokrát tento zázrak zveřejnili širé veřejnosti a přivolali vědce, aby tělo prozkoumali. Tělo vypadalo zachovale, jako kdyby bylo mumifikováno i přesto, že nikdy žádná mumifikace neproběhla.
„Jeho klouby a měkká tkáň je stejně pružná jako u někoho, kdo je naživu, a potom co otevřeli schránku, kde tělo lámy leželo po 75 let, byla cítit velmi příjemná vůně,“ prohlásila Yershova.
Oficiální prohlášení vědců a patologů, kteří tělo zkoumali v roce 2002, bylo: „Tělo je v kondici, jako by tento člověk zemřel před 36 hodinami.“
„Za roky své praxe jsem se setkal s případy zachovalých těl několikrát, ale to byly buď výsledky mumifikace nebo extrémní okolní podmínky,“ řekl profesor federálního centra forensní medicíny Viktor Zvyagin v telefonním interview. „Ale toto je něco naprosto jiného a pro mě zcela nepochopitelné. Je to fenomén, který si žádá dalšího podrobného šetření.“
Podle výsledků nebyla narušena proteinová struktura těla. Bylo to jako u živého člověka.
Zázračné tělo se stalo posvátným pro buddhisty v ruské části Buryatie, kde nyní spočívá Ivolgin v buddhistickém klášteře v regionálním hlavním městě Ulan-Ude.
Itigelova sláva se roznesla všude po světě. V roce 2013 ruský prezident Vladimir Putin navštívil klášter. Prezident strávil s Itigelovem pár chvil na začátku své návštěvy. Před odchodem se zastavil znovu, aby se rozloučil.
Prezident poznamenal, že buddhismus je jedním z tradičních náboženství v Rusku, rovněž slíbil vládní podporu kláštera.
Sovětský Svaz pod Stalinovým vedením potlačoval všechny náznaky náboženství, popravoval stovky lámů a zničil 46 budhistických chrámů a klášterů. Roky po pádu sovětů začínají v Rusku zase vzkvétat buddhistické chrámy, a ty zruinované přitahují stále více návštěvníků.
Historie Lámy Hamba
V roce 1911 se Itigelov stal Hambo Lámou, hlavou buddhistické víry v Rusku. Během let 1913 až 1917 otevřel první buddhistický chrám v Petrohradu. Rovněž publikoval náboženské traktáty a učení a spojil velké množství náboženských frakcí.
Hambo Láma byl pozván na oslavu třistaletého výročí rodiny Romanových a 19. března 1917 mu ruský car Nikolai II. dal ocenění svatého Stanislava.
Během první světové války pomáhal Itigelov armádě finančně a dodával oblečení a léky. Také postavil množství nemocnic, kde lámaističtí doktoři pomáhali léčit raněné vojáky. Pro svoji pomoc byl Itigelov oceněn medailí svaté Anny.
V roce 1926 varoval budhistické mnichy před blížícím se ‘rudým terorem‘ a poradil, aby utekli do Tibetu. On samotný však Rusko nikdy neopustil. Jeho předpověď se vyplnila. Komunistický režim zabil odhadem 30 milionů Rusů v následujícím desetiletí.
V roce 1927 řekl Itigelov lámům, že se připravuje opustit tento svět. Začal meditovat a krátce nato zemřel.
Link: https://www.theepochtimes.com/monks-body-miraculously-intact-80-years-after-death_2257260.html
Líbil se vám tento článek? Podpořte nás prosím jeho sdílením na sociálních sítích.