Brett Kavanaugh v Bílém domě ve Washingtonu, 8. října 2018. (Holly Kellum / The Epoch Times)
Brett Kavanaugh v Bílém domě ve Washingtonu, 8. října 2018. (Holly Kellum / The Epoch Times)

Než NBC tento týden zveřejnila informaci přímo vyvracející obvinění soudce nejvyššího soudu USA, Bretta Kavanaugha, „seděla“ na ní 4 týdny.


Tři ženy obvinily 54letého Kavanaugha ze sexuálního útoku během jeho studentských let, ale žádná z nich nepředložila důkazy nebo svědka. Jejich obvinění ztratilo na důvěryhodnosti poté, když dvě ženy poskytly jména lidí, o kterých tvrdily, že byli na místech údajných útoků, ale všichni tito svědci popsané události popřeli anebo nekomentovali.

S nejvíce šokujícím případem přišla Julie Swetnicková, která tvrdila, že Kavanaugh a další kluci míchali do punče drogy na 10 večírcích v osmdesátých letech v Marylandu a pak sexuálně zneužili děvčata, která punč pila. Swetnicková je o 3 roky starší než Kavanaugh.

Přímé vyvrácení tohoto obvinění poskytla televizi NBC údajná svědkyně již 30. září, ale publikované bylo až 26. října.

„Ne“

Žena, jejíž identitu zatím neznáme, řekla NBC, že neviděla, že by Kavanaugh cokoliv udělal. Když byla dotázána, zda se Kavanaugh choval k ženám nevhodně, řekla: „Ne.“

V dalším prohlášení zaslaném NBC dodala: „Není pravda, že jsem viděla, že Brett míchal něco do punče... Tohle Michael Avenatti věděl ode mne od prvního dne.“ Dalšího dne zaslala právnímu zástupci Swetnickové: „Překroutil jsi má slova“.

Není jasné, proč NBC, která údajně měla zakázané psát o #MeToo, a její reportéři pracující na případu tuto informaci téměř měsíc zadržovali.

Mediální kapitál?

Kritici se domnívají, že NBC čekala na vhodnou příležitost, kdy z informace vydolovat mediální kapitál. A ta přišla 25. října.

Předseda Senátního soudního výboru, Chuck Grassley (R-Iowa), na základě rozporuplností v případu Swetnickové a jejího právního zástupce Avenattiho, podal návrh na jejich trestní vyšetřování generálnímu prokurátorovi Jeffu Sessionsovi a řediteli FBI Christopheru Wrayovi.

Grassleyho prohlášení k nalezení zde.


Překlad a redakční úprava: J. S.; Zdroj.


Líbil se vám tento článek? Podpořte nás prosím jeho sdílením na sociálních sítích.