53letá žena ztratila kontrolu nad autem a z 15timetrové výšky spadla spolu s vozidlem na strom. Událost se stala nedaleko Wickenburgu v Arizoně 12. října 2018. (Arizona Department of Public Safety)
53letá žena ztratila kontrolu nad autem a z 15timetrové výšky spadla spolu s vozidlem na strom. Událost se stala nedaleko Wickenburgu v Arizoně 12. října 2018. (Arizona Department of Public Safety)
V Arizoně se stala nehoda jako z filmařské dílny Hollywoodu. Žena byla těžce zraněná při autonehodě v arizonské poušti, kde ji téměř po týdnu zachránili (18. října), říká zpráva Arizonského oddělení veřejné bezpečnosti (AOVB).


53letá žena ztratila kontrolu nad autem a z 15timetrové výšky spadla spolu s vozidlem na strom. Událost se stala nedaleko Wickenburgu v Arizoně 12. října 2018. Auto zůstalo zaklíněné ve stromě a viselo nad zemí.

Po několika dnech se žena vyloženě vyplazila z auta. Poté se pokusila dojít k silnici, aby tam našla pomoc. Nicméně, byla příliš slabá a k silnici se nedostala.

O šest dní později se v její blízkosti objevila údržbová četa z Arizona Department of Transportation (ADOT), která se tam pokoušela chytit zběhlou krávu. Najednou objevili velkou díru v plotě a po přezkoumání objevili i auto visící na stromě.

Pracovníci čety spolu se strážníkem Hieglem a místním farmářem prozkoumali auto, a když nikoho uvnitř neviděli, podívali se kolem a zahlédly otisky nohou směřující pryč od auta.

Po skoro 500 metrech „objevili zcela dehydrovanou ženu s vážnými zraněními“ ve fetální poloze*. Naštěstí žena vykazovala známky života. Muži přivolali záchranku a žena byla přepravena vrtulníkem do nemocnice.

„Svědomitost pracovníků ADOT a spolupráce každého zúčastněného je příkladná a chvályhodná. Díky jejich mimořádné snaze byla žena zachráněna,“ řekl plukovník Frank Milstead, ředitel AOVB.


Přeložil: J. S.; Originální článek.


* fetální poloha - poloha těla plodu před narozením


Líbil se vám tento článek? Podpořte nás prosím jeho sdílením na sociálních sítích.