Příprava vánočního stromu na Chateau St. Havel. (www.svatyhavel.cz)
Příprava vánočního stromu na Chateau St. Havel. (www.svatyhavel.cz)
Adventní čas skýtá vícero možností, jak strávit prosincové těšení se na Vánoce. Pro mnoho z nás znamená tradiční stavění betlémů nebo návštěvy předvánočních trhů s horkým svařákem, u nás nebo i za hranicemi. Jedno letošní adventní sousedské zastavení je přichystáno na novogotickém zámku Chateau St. Havel na Praze 4 – advent připraven ve vídeňském stylu. Nudit se určitě nestihnete.

V režii šéfkuchaře Ondřeje Slaniny se ponese ve vídeňském stylu. Nenechte si ujít první prosincovou sobotu, tj. 1. 12., dorazit můžete hned po ránu.

Kapři i svařák

Vánoční atmosféra na zámku Chateau St. Havel je vyhlášená. Letošní bohatý program bude spojený s výlovem zámeckého rybníka a svařákem rozlévaným do zámeckých hrnečků – které si návštěvníci budou moci odnést domů.

Těšit se mohou také na lahůdky v podobě oblíbené rybí polévky nebo kapřích hranolků, pečené sele a kaštany. S kuchařem Ondrou si také budou některý z receptů moci osvojit při kuchařské show, která proběhne pod širým nebem.

advent
S šéfkuchařem Ondřejem Slaninou se adventní návštěvníci nudit nebudou. (www.svatyhavel.cz)

Rybářské řemeslo i jarmark

Kromě toho bude k vidění tradiční rybářské řemeslo při výlovu jednoho z idylických zámeckých rybníků, kterým bude celý den zahájen již v 9 hodin ráno. Otevře se vánoční jarmark, kde nebudou chybět ani vyhledávané ručně vyrobené adventní věnce a ozdoby, zámecké dobroty – cukroví, makronky či paštiky, nebo stánek Zajíčka na koni, kde bude možné zakoupit výrobky hendikepovaných klientů na podporu stejnojmenné nadace.

Pro malé kutily

Pro malé kutily je nachystaná dětská tvořivá dílna se sklárnou Kavalier, divadélko, malování na obličej i opékaní špekáčků výběrové řady Uzeniny od slaniny. S naší cukrářkou pak malí i velcí umělci budou soutěžit o nejlépe nazdobený perníček. Nebude chybět ani jarmarecká tombola, takže si s trochou štěstí odnesete kromě spokojené vánoční nálady i vánoční dárek pro celou rodinu.

Vrcholem programu bude rozsvícení vánočního stromu v 16 hodin na nádvoří hotelu.


Líbil se vám tento článek? Podpořte nás prosím jeho sdílením na sociálních sítích.