(Zleva) Mužské vokální kvarteto Q VOX, virtuoska na violu Jitka Hosprová. (qvox.cz / prochazkyumenim.cz)
(Zleva) Mužské vokální kvarteto Q VOX, virtuoska na violu Jitka Hosprová. (qvox.cz / prochazkyumenim.cz)
Letošní festival Procházky uměním slibuje virtuoska Jitka Hosprová zakončit vystoupením v sále Werichovy vily společně s mužským vokálním kvartetem Q VOX.  Procházky uměním postupně získal mezinárodní rozměr a Jitka Hosprová jej pořádá už šestým rokem.

Nápad přijít s hudebními koncerty na zajímavých místech, které mohou divákům sloužit nejenom jako místo poslechu vážné hudby, ale také jako výstavní prostory či zajímavé architektonické destinace, se ukázal jako zajímavá cesta.

Jitka Hosprová kromě vlastního virtuosního umění obohacuje diváky schopností organizovat a nazkoušet pestrou škálu hudby s různými významnými hudebníky. Někdy ji můžete zastihnout v Praze na Kampě v doprovodu kytary a flétny, jindy zase v doprovodu harfy a sopránu nebo akordeonu. Během koncertů nechává vyniknout různé umělce a jejich tvorbu.

5. prosince vystoupí společně s mužským vokálním kvartetem Q VOX, které založili absolventi JAMU v Brně a AMU v Praze již v roce 1997. Repertoár ansámblu zahrnuje zpívané skladby napříč žánry i staletími od středověku po nejžhavější současnost.

20181123-prochazka-umenim-hosprova-kvox-vila
Sál Werichovy vily získal díky Museu Kampa a osobnosti paní Medy Mládkové zpět svůj věhlas a dnes vila opět žije a hostí řadu kulturních akcí. (prochazkyumenim.cz)

První profilové album vydal soubor v roce 1998 ještě pod původním názvem České mužské vokální kvarteto, v roce 2001 vyšla jejich první nahrávka Ach, vojna, vojna už. Následovaly tituly Janáček-Křížkovský Choirs (2004), Spirituals and Songs (2006) a CD Grieg Dvořák Male Choirs (2009). Od roku 2010 je soubor organizátorem a garantem hudebního festivalu Vocal fest Brno Vocal fest Brno.

Q VOX pravidelně koncertuje po celé České republice na samostatných koncertech i v rámci hudebních festivalů a koncertuje také v zahraničí -- na Slovensku, v Polsku, Francii, Holandsku, Německu, Estonsku a Izraeli.

KONCERT:

Kdy: 5. 12. 2018 od 19:00

Kde: Werichova vila, Kampa, PrahaLíbil se vám tento článek? Podpořte nás prosím jeho sdílením na sociálních sítích.


Čtěte také: Tajemství klasické hudby tkví v rozpoložení mysli, říká virtuoska Jitka Hosprová