Šéfka Sněmovny reprezentantů, Pelosiová (Demokratická strana, Kalifornie) jde ze setkání s americkým prezidentem D. Trumpem a ministryní vnitra K. Nielsenovou. Bílý dům, 2. ledna 2019. (Chip Somodevilla / Getty Images)
Šéfka Sněmovny reprezentantů, Pelosiová (Demokratická strana, Kalifornie) jde ze setkání s americkým prezidentem D. Trumpem a ministryní vnitra K. Nielsenovou. Bílý dům, 2. ledna 2019. (Chip Somodevilla / Getty Images)

Skupina aktivistů včetně několika ilegálních přistěhovalců přelezla zeď na pozemku Nancy Pelosiové, předsedkyně Sněmovny reprezentantů. Chtěli tak upozornit na to, že sama Pelosiová zeď má, zatímco zeď na hranici USA-Mexiko ostře odmítá. 


Video ukazuje, jak si skupinka na jejím pozemku následně postavila párty stan s nápisem „immorality“ (nemorálnost). Pelosiová se totiž označuje výstavbu „zdi“ na hranici za nemorální. Na stan posléze umístili fotografie lidí zavražděných ilegálními přistěhovalci.

Záběry byly vysílány živě na Infowars. Ilegální přistěhovalci z Guatemaly a Mexika řekli, že jsou rádi, že můžou být na pozemku Pelosiové.

„Musíme zde ustavit azylové místo, protože Nancy je velmi, velmi bohatá demokratka. Má za to, že každý je zde vítaný a že azyl je lidské právo,“ řekla Laura Loomerová, aktivistka, která jde často do konfrontací s demokraty.

Další ze skupiny říká: „Ustavují si zde azyl.“

Mnoho měst a států napříč USA deklarují na svém území tzv. azylový statut. V praxi to znamená, že pokud se ilegální přistěhovalec údajně dopustil zločinu, policie tam nemůže spolupracovat s ICE (imigrační a pohraniční úřad) nebo jinými federálními bezpečnostními agenturami.

Systém pak často dává domnělým zločincům svobodu do doby, než stanou před soudem, zatímco ICE je do té doby zadržuje ve vězení. ICE pak „ilegály“, kteří se údajně dopustili zločinu, deportuje, ať už byli zproštěni viny nebo odsouzeni.

Loomerová vedla skupinku k pozemku Pelosiové. Poté vyzkoušeli, zda je branka otevřená. Zavtipkovali, že Pelosiová je pokrytecká, když vyzývá „otevřete dveře a hranice“, a přitom má zavřenou bránu.

Po nějaké době dorazila policie. Členové skupinky se zprvu nechtěli nechat identifikovat, vyhlašujíc, že v Kalifornii tohle dělat nemusí.

Dva migranti, kteří u sebe neměli průkaz totožnosti, byli dočasně zadrženi. Poté jim ale policie dala pokutu a vyvedla celou skupinku z pozemku.

Loomerová nebyla zadržená a ani nedostala pokutu. Pustili ji s varováním za nedovolený vstup na pozemek a za pokus o otevření dveří domu.


Původní zpráva NTD News.

Redakční úprava a překlad článku z newyorské edice Epoch Times: J. S.

Líbil se vám tento článek? Podpořte nás prosím jeho sdílením na sociálních sítích.