classic
(classicpragueawards)
Praha – Ve Smetanově síni pražského Obecního domu se 19. ledna koná slavnostní večer, na kterém budou udíleny ceny klasické hudby Classic Prague Awards za rok 2018. 

Nominováni za celoživotní přínos jsou operní pěvkyně Soňa Červená a český sbormistr Josef Pančík. Ve Smetanově síni budou vyhlášena jména dalších deseti vítězů za rok 2018.

V české oblasti kultury se uděluje celá řada ocenění a různých cen, avšak klasická hudba zůstávala poněkud stranou, bez ocenění. Proto přichází CLASSIC PRAGUE AWARDS a přináší na kulturní scénu prestižní ceny udělované v kategoriích klasické hudby.

598px-Soňa-Červená2012d
Soňa Červená, operní pěvkyně, 2012. (Autor: Ben Skála – Vlastní dílo / CC BY-SA 3.0)
Takové ocenění tu dosud scházelo, proto Classic Prague Adwards za pomoci vícero profesionálů z celého světa vytvořili koncept, kterým je oslovena široká veřejnost. Vyzváni jsou nejen profesionální hudebníci, ale také milovníci hudby a posluchači.

Vzhledem k tomu, jak bohatá a kvalitní je česká klasická hudební scéna, může tak být představeno to nejlepší, co je v našich končinách vidět, a zejména slyšet.


Ceny CLASSIC PRAGUE AWARDS se udělují každoročně hned v několika kategoriích. Do soutěže se může přihlásit každý umělec, který má v daném roce prokazatelnou aktivní činnost v rámci stanovených kategorií.

Garancí kvality jsou pak pečlivě vybrané specializované poroty, které rozhodují o výsledcích v jednotlivých kategoriích. Stanoveny jsou nominační kategorie, soutěžní kategorie a speciální cena, které mají ještě několikero dalších rozdělení.

CPA-2017-foto22
Udělování cen Classic Prague Awards v Obecním domě v roce 2017. (classicpragueawards.cz)

Čeští umělci, kteří v této oblasti kultury působí, mnozí z nich na skvělé úrovni a patří mezi světovou špičku, si prestižní ocenění CLASSIC PRAGUE AWARDS zaslouží.

pancik
Sbormistr Josef Pančík. (NdB)
Zdroj: ČTK, Classic Prague Adwards

Líbil se vám tento článek? Podpořte nás prosím jeho sdílením na sociálních sítích.