Používáme novou metodu investigativní žurnalistiky, která kombinuje tradiční vyhledávání faktů s kvalitním designem. Následující infografiky odhalují korupci, zneužívání moci v politice USA a mnoho dalších důležitých otázek.
Níže nabízíme k nahlédnutí infografiky zpracované během našich posledních významných investigativních reportáží.
Pokud chcete zaslat infografiku v PDF formátu (zdarma) stačí zadat e-mailovou adresu zde.
Model Clintonovy nadace: Pay to play – „kdo maže, ten jede“
Od založení v roce 1997 získala Clintonova nadace více než 2 miliardy dolarů. Jen za své přednášky a projevy získali Bill a Hillary Clintonovi přes 150 milionů dolarů. Tyto příjmy evidentně prudce vzrůstaly poté, co H. Clintonová nastoupila do funkce ministryně zahraničí USA v roce 2009.
Více...
Spygate: Pravdivý příběh o tajné dohodě k sesazení Donalda Trumpa
Když se v roce 2016 konaly prezidentské volby v USA, ve kterých proti sobě stáli Hilary Clintonová za Demokraty a Donald Trump za Republikány, byla na veřejnosti a v zákulisí rozehrána velká hra s cílem diskreditovat kandidáta republikánů Donalda Trumpa. Vykonstruované obvinění proti Trumpovi, založené na jeho údajné tajné dohodě s Ruskem, a odposlouchávání člena jeho prezidentské kampaně mají dohru ještě dnes.
Více...
Skrytá válka o vaši mysl – Narativní iluze
Na pozadí dění ve společnosti existuje skrytá tichá válka vůči vnímání a vnitřním hodnotám každého člověka. Zbraně v této válce představuje řada ovlivňovacích technik, jež jsou poháněny masovým sběrem dat a sledováním občanů, umožňující kategorizovat lidi do skupin určených pro cílenou manipulaci.
Více...
Beyond the Memo – Insurance Policy a „Trumpův spis“
Grafický algoritmus ilustruje, kdo takzvaný „Trumpův spis“ vytvořil a kdo jej předal FBI, britské tajné službě a rozšířil do médií. Odtajněná zpráva Sněmovního zpravodajského výboru odhaluje, jak byl neověřený spis společnosti Fusion GPS, jehož vytvoření hradil volební tým Clintonové a opoziční Národní výbor demokratů (DNC), použit FBI a ministerstvem spravedlnosti (DOJ) k získání soudního povolení pro sledování a odposlouchávání Trumpova volebního poradce Cartera Page.
Více...
Skandál Uranium One
V roce 2010, krátce po tzv. „Russian reset“ (pokus Obamovy administrativy o zlepšení vztahů mezi USA a Ruskem), posvětila Obamova administrativa dohodu s Rosatomem o jeho získání majoritního podílu v kanadské důlní společnosti Uranium One, která má pod palcem 20 % důlní uranové kapacity Spojených států. Tato dohoda byla kontroverzní na mnoha úrovních. Rosatom se angažoval v jaderném programu Severní Koreje a Íránu. USA navíc měly informace o úplatkařství ze strany Ruska. Dohodu schválila Committee on Foreign Investment in the United States, která spadá pod ministerstvo zahraničí, tehdy vedené Hillary Clintonovou. Po dohodě přistálo na účtu Clinton Foundation minimálně 31,3 milionu USD.
Více...
Pokud chcete zaslat inforgrafiku v PDF formátu (zdarma) stačí zadat e-mailovou adresu zde.