Světově uznávaný fotograf divoké přírody George Karbus (© George Karbus / Nikon)
Světově uznávaný fotograf divoké přírody George Karbus (© George Karbus / Nikon)
Pro Karlovarského rodáka George Karbuse, o němž ve světě mnoho lidí ani netuší, že pochází z Čech, se před 15 lety stalo novým domovem západní pobřeží Irska. V obřích vlnách Atlantiku našel nejen sám sebe, ale také přátelského divokého delfína, který mu změnil život. 

Inspirován delfíním kamarádem se vydal i s rodinou na cesty po světových oceánech, kde se setkal tváří v tvář s kosatkami drsné Arktidy i obřími keporkaky jižního Pacifiku a zachytil je na fotografiích, které fascinují svět. Ať už fotografuje velryby, potápěče, surfaře nebo příboj, tříštící se o přístavní molo, jeho láska k přírodě a fotografii hraničí až s posedlostí a hluboce se odráží v jeho snímcích.

George Karbus delfin
Úchvatné fotografie od světově uznávaného fotografa divoké přírody – George Karbuse. (© George Karbus / Nikon)

„Snažím se zachytit krásy našeho úžasného světa a ukázat lidem opravdové poklady života. Doufám, že mohu lidi inspirovat, aby žili ve větší harmonii s přírodou,“ popisuje svůj vztah k fotografii George Karbus.

O kvalitě Georgovy práce vypovídá nejen velký zájem médií a fanoušků na sociálních sítích, ale také řada trofejí z nejprestižnějších fotografických soutěží světa, jakými jsou Wildlife Photographer of the Year, Nature’s Best Photography, Outdoor Photographer of the Year nebo Red Bull Illume. 

Bez povšimnutí jej nenechávají ani významné společnosti – fotografického umu George Karbuse pravidelně využívají značky jako Nikon, BBC, SanDisk aj.

George Karbus surfar
Úchvatné fotografie od světově uznávaného fotografa divoké přírody – George Karbuse. (© George Karbus / Nikon)

George Karbus potapecjpg

Jeho díla byla vystavována ve světových galeriích ve Washingtonu, Hongkongu, Londýně a Japonsku a pravidelně publikuje v časopisech Nature´s Best, BBC Wildlife magazine, BBC Focus, Nikon Pro nebo Outdoor Photography. George je také hrdý na oficiální titul Nikon Ambassador, který získal před několika dny. 

Video profil George Karbuse


Zdroj: TZ MICHAL VEČEŘA, Guideline

bi2p5w2m
 

Líbil se vám tento článek? Podpořte nás prosím jeho sdílením na sociálních sítích.