Heike Hackelberg, bývalá baletka na představení Shen Yun v divadle v Dortmundu 19. února. (Televize NTD)
Heike Hackelberg, bývalá baletka na představení Shen Yun v divadle v Dortmundu 19. února. (Televize NTD)
DORTMUND – Poslední večerní vystoupení souboru Shen Yun v dortmundském divadle navštívila také bývalá baletka Heike Hackelbergová, která hodnotí představení jako prvotřídní, vysoce kvalitní umění.

„Vidím velice vysokou kvalitu. Je to opravdu velmi, velmi dobré. Více k tomu nemohu říci, je to úžasné,“ uvedla paní Hackelbergová po představení.

Studovala balet jako mladé děvče, protože se chtěla stát tanečnicí. Dnes je ženou v domácnosti, manželkou a amatérskou tanečnicí, jak nám prozradila.

Soubor Shen Yun přináší vystoupení klasického čínského tance, který obsahuje akrobatické prvky a rovněž obnovuje etnické tance obyvatel ze všech koutů Číny. Představení divákům ukazuje prastaré dynastie, tradiční kulturu a myšlení s cílem obnovit pět tisíc let starou kulturu, které za doby komunismu téměř zanikla.

Jak se vám představení líbilo?

„Velice. Obdivuji sladěnost tanečníků a akrobatické vložky. To je opravdu skvělé. Je krásné jednou něco takového vidět, tyto typické čínské tradiční tance. U nás máme klasický nebo moderní balet. Ale něco takového tu není,“ řekla paní Hackelbergová.

Pokud byste měla představení ohodnotit pomocí hvězdiček (5 je maximum), kolik byste mu dala?

„Potom bych musela mít nějaké srovnání k podobným věcem. To je poprvé, co vidím něco v tomto stylu. Ale říkám 5 (směje se). Skutečně překrásné.“

Soubor Shen Yun si dal za úkol oživit 5 000 let starou historii čínské kultury, která, jak se říká, je inspirována bohy. Jak jste si užila tuto část?

„Ano, myslím si, že se člověk může velmi dobře vžít do historie. Jednotlivá představení ukazují různé dynastie. To je velmi zajímavé, i pokud člověk o Číně nic neví. Já něco málo vím, byla jsem jednou v Číně, před mnoha lety. A také se mi tam velmi líbilo, tedy si myslím, že je to velmi dobře vylíčeno.“

Děkujeme za rozhovor

Upoutávka na představení

Epoch Times je exkluzivním mediálním partnerem představení Shen Yun Performing Arts.

německého vydání deníku Epoch Times přeložila Bohumila Chocholová


Líbil se vám tento článek? Podpořte nás prosím jeho sdílením na sociálních sítích.


Čtěte také:

Belgická princezna o představení Shen Yun: „Z hlediska krásy, estetiky a talentu jde o impozantní záležitost“

Princ Jean D’Orléans: Shen Yun nás zve do světa plného barev, poezie a humoru

Okouzlená Newyorčanka: „Bůh mi rezervoval místo na Shen Yun“

Ředitelka floridské baletní akademie: Shen Yun lahodí očím i duši