Šéfredaktor newyorské redakce The Epoch Times, Jasper Fakkert, (vlevo) odpovídá na otázky Jana Jekielka v pořadu American Thought Leaders. (American Thought Leaders / The Epoch Times)

Téměř dva roky vyšetřoval Robert Mueller (zvláštní vyšetřovatel) údajnou tajnou dohodu mezi prezidentskou kampaní Donalda Trumpa a Ruskem. Jeho vyšetřování nyní ukázalo, že žádný důkaz o údajné dohodě neexistuje.

Proč tak velké množství amerických médií podávalo zkreslené zprávy o vyšetřování a údajné dohodě? A proč některá média (včetně The Epoch Times), vyprávěla příběh podle dostupných faktů? Šéfredaktor Jasper Fakkert na tyto otázky odpovídá v pořadu American Thought Leaders, a zároveň se vrací k samotnému počátku (důvodům pro započetí) Muellerova vyšetřování...  


Conclusion of Mueller Russia Collusion Probe Confirms Epoch Times’ Reporting (Anglicky)


Spygate: Pravdivý příběh o tajné dohodě k sesazení Donalda Trumpa


Spygate: Pravdivý příběh o tajné dohodě k sesazení Donalda Trumpa
Infografika hlavních hráčů zapojených do kauzy „Spygate“ a jejich vzájemné vazby (The Epoch Times)

Když se v roce 2016 konaly prezidentské volby v USA, ve kterých proti sobě stáli Hilary Clintonová za Demokraty a Donald Trump za Republikány, byla na veřejnosti a v zákulisí rozehrána velká hra s cílem diskreditovat kandidáta republikánů Donalda Trumpa. Vykonstruované obvinění proti Trumpovi, založené na jeho údajné tajné dohodě s Ruskem, a odposlouchávání člena jeho prezidentské kampaně mají dohru ještě dnes.

Vykonstruované obvinění proti Trumpovi, založené na jeho údajné tajné dohodě s Ruskem, a odposlouchávání člena jeho prezidentské kampaně mají dohru ještě dnes. Postupně se však odkrývají karty, se kterými hráli velcí hráči americké politické scény. I když jsou detaily zákulisních her až příliš komplexní, samotná struktura za Spygate je překvapivě jednoduchá:

1. Ředitel CIA John Brennan za pomoci ředitele amerických zpravodajských služeb, Jamese Clappera, propojil zahraniční zpravodajské služby s americkými.

2. FBI se stala „vykonavatelem“ Brennanovy zpravodajské služby tím, že se zapojila do konkrétních úkolů týkajících se sledování člena Trumpovy prezidentské kampaně.

3. Ministerstvo spravedlnosti usnadnilo vyšetřování FBI a právní manévrování, současně poskytlo klíčový štít v podobě ochrany utajovaných informací.

4. Ministerstvo zahraničních věcí se stalo prostředníkem v šíření a úniku informací o údajné dohodě s Ruskem.

5. Prezidentská kampaň Hillary Clintonové a Demokratický národní výbor poskytly financování, podporu a mediální zázemí k rozšiřování informací.

6. Úředníci Obamovy administrativy se zapojili do propojování zpravodajských služeb, úniku a šíření účelových informací.

7. Největší roli v mnoha ohledech měla sehrát média. Bez jejich ochotného zapojení by žádná z těch událostí neměla na společnost a voliče tak velký dopad. Objevily se mnohé zprávy, ve kterých byla ignorována fakta a propagovaly se narativy - zavádějící informace s cílem „ohýbat“ skutečnost.

Celý článek...

Vyšetřování: Fusion GPS a „pojistná taktika“ k zabránění Donaldu Trumpovi v získání postu prezidenta

Níže nabízíme překlad článku kolegů z Newyorské redakce, kteří přinesli investigativní reportáž z pozadí nedávných prezidentských voleb v USA, v nichž se střetla demokratická kandidátka Hillary Clintonová s republikánským kandidátem Donaldem Trumpem.

Jak se opoziční výzkum, označený bývalým ředitelem FBI Jamesem Comeyem za „oplzlý a neověřený“, stal hnací silou obvinění Donalda Trumpa z udržování tajných vazeb s ruskými úřady?

Výzkum, který provedl deník The Epoch Times s využitím veřejně dostupných zdrojů, ukazuje, že síť souvislostí spojených se zmiňovanou dokumentací (opozičním výzkumem) se táhne až do nejvyšších úrovní FBI, CIA a kanceláře exprezidenta Baracka Obamy.

Celý článek... 

Klikněnte na mapu pro zvětšení
Grafika znázorňující síť spojení souvisejících se „spisem Trump“ - Insurance Policy (Pojistná taktika). Pro zvětšení obrázku kliknětě sem.

Čtěte také:


Demokraté se pokoušejí zablokovat Trumpův příkaz k odtajnění dokumentů z vyšetřování „Ruského vlivu“

Mainstreamová média v USA jsou ve službách levicových, progresivních a socialistických skupin

Vyšetřování: Jak došlo k nelegálnímu sledovaní Donalda Trumpa během volebního období

Vyšetřování: Fusion GPS a „pojistná taktika“ k zabránění Donaldu Trumpovi v získání postu prezidenta