(foto Sarah Clarke Nails)
(foto Sarah Clarke Nails)
Pryč jsou ty dny, kdy se nastávající matky dělily se zprávou o svém těhotenství jen s rodinou a nejbližším okolím. Dnes hledají hrdé matky nové a nekonvenční způsoby, jak dát lidem tuto radostnou zvěst najevo.

Nedávný trend inovativní způsoby posouvá ještě dál. Jedná se o malování ultrazvukových snímků plodů dětí na nehty budoucích matek.


Kosmetička Sarah Clarkeová z hrabství Durham ve Velké Británii netušila, že se mini portréty ze sonografie dočkají takové popularity, ale když je dala na internet, byl z toho okamžitý hit.

„Nejdřív jsem na nehet nanesla akrylový nehet a na něho nakreslila obrázek tak, že jsem zkopírovala ultrazvukový snímek za pomoci barvy a malého štětečku. Ukázalo se, že u klientek je to hodně oblíbené a teď to chtějí lidí ze všech možných koutů,“ řekla Clarkeová pro server PRETTY52.

Pracovnice salónu krásy prozradila, že dělat ženám nehty je pro ni velkou vášní. Podle deníku Independent UK se tomuto umění věnuje od dubna 2018.

Další profesionálkou, která se malováním sono snímků na nehty zabývá, je Hui Hensleyová z Floridy. Potvrdila, že ji kontaktuje stále více klientek, které tuto formu vyjádření požadují.


„Myslím si, že tento trend je hodně oblíbený proto, že jde o tak vzácné období v životě maminek i otců,“ prohlásila Hensleyová pro server TODAY. Dokonce i některé ženy po potratu si nechávají své nenarozené dětičky ztvárnit jako vzpomínku na ně.

S tím, jak roste popularita ultrazvukových snímků dětí na nehtech, se rozšiřuje i řada kosmetických salónů, které službu nabízejí. Nejde ale zdaleka o první případ proměny sono snímků do umělecké podoby. Lidé si je tisknou na trička, vyšívají nebo kreslí na obrazy.

Samozřejmě, že ne každému se tento trend líbí, ale to očividně nezabrání nastávajícím maminkám, aby se pochlubily svým pokladem v břiše.


Překlad původního článku newyorské The Epoch Times: Ondřej Horecký


Líbil se vám tento článek? Podpořte nás prosím jeho sdílením na sociálních sítích.