allfest-2019-web-banner
 

Snad každý pamatuje scénku z filmu Císařův pekař, jak císař Rudolf II. prochází alchymistickou dílnou, kterou sponzoruje, a přistihne alchymistu, kterak se ze švestek snaží vyrobit zlato, nebo jak jiný si zas v kádince ohřívá obyčejné buřty. Původní alchymie byla souborem několika věd nebo možná předchůdcem dnešní chemické vědy. Traduje se, že alchymisté se snažili získat elixír věčného mládí nebo vyrobit zlato z jiného materiálu.

Kdo byli alchymisté a jakou roli měli v historii vědychtivých vladařů, nám v současnosti přiblíží festival alchymie – ALLfest, který se odehraje při 800. výročí Litoměřic. Pátý ročník kulturně vzdělávacího a osvětového ALLfestu, proběhne 17. až 19. 5. 2019 v Kulturně konferenčním centru v Litoměřicích Tentokrát se ponese na téma Lásky, vzájemnosti a empatie. Návštěvníci ALLfestu mohou současně slavit i poznávat krásy města Litoměřic nejen na mystických prohlídkách.

Sdílení a tvořivost

Protože je ALLfest uměleckým festivalem, podporující lidského ducha, sdílení a tvořivost, můžete se stát letos součástí například uměleckého symposia s živou hudbou. Za zvuků meditační hudby Maoka a klasiky, jako je Johan Sebastian Bach, Antonio Vivaldi či Antonín Dvořák, které zahraje SCF Kvartet, komorní soubor členů Severočeské filharmonie Teplice, se ponoří v sobotu 18. 5. umělci i hosté festivalu do své tvorby.

JSA 3309
Foto z minulého ročníku. (Allfest)

Konference empatie

Novinkou ALLFestu bude konference empatie, poradní kruh o vzájemnosti, vědomá seznamka, kakao ceremonie s tanečním koncertem nebo také koupání v ledu.

Opět nebude chybět spousta workshopů, přednášek, módních přehlídek nebo koncertů – například Dance to ecstacy, Létající koberec, Žiarislav, Suvereno a mnoho dalších. Nejen pro děti jsou připraveny tvořivé dílničky, cvičení, meditace, poradny, stánečky a zdravé občerstvení.

Mezi hosty letos bude přivítán spisovatel Josef Formánek, režisér Viliam Poltikovič, lékařka Laura Janáčková, Jarmila Klímová a Monika Sičová.

Očekáváni jsou i zahraniční hosté Brac, Yehuda Tagar, Calixt Suarez Villafane, Jozef Mihališin nebo pak duchovní Swámí Vishwabaladharananda, Ivanka Adamcová, Lucie Kolaříková, Igor Samotný a mnoho dalších.

JSA 4262
Foto z minulého ročníku. (Allfest)

V rámci ALLfestu je možné zdarma navštívit program v parku Václava Havla a nově v bývalém Jezuitském kostele Zvěstování panně Marii. Přednášky v knihovně Karla Hynka Máchy jsou opět za drobný příspěvek.

ALLfest je místem pro zázraky a každý rok přináší nové prožitky i uvědomění. Přijďte zažít něco jedinečného, otevřít svá srdce a inspirovat duši.

Kompletní program je možno zhlédnout na stránkách www.allfest.cz.