Zneužívání moderních výdobytků transplantační chirurgie, které mnozí experti označují jako největší zločin čínského režimu, se dostalo před soud. Nezávislý tribunál, který zasedl v Londýně, vyšetřoval násilné odebírání orgánů vězňům svědomí v Číně.

V procesu desítek slyšení tribunál postupně odhaluje, jak čínské vězeňské nemocnice zabíjejí vězněné skupiny lidí pro jejich orgány. Lidé jako praktikující Falun Gongu, křesťané, tibetští buddhisté nebo ujgurští muslimové jsou na seznamu nejvíce zneužívaných skupin.

Obchod s orgány vězňů v Číně podle expertů probíhá za vědomí vlády a přináší velké ekonomické zisky. Lékaři se však hrozí, že se jedná o zrůdný ekonomický model, který vyhlazuje skupiny obyvatel a současně zpeněžuje jejich orgány. Výdobytky moderní transplantační chirurgie podle expertů dnes slouží totalitní moci k ekonomicky výhodné likvidaci pronásledovaných skupin obyvatel.Líbilo se vám video? Sdílejte ho prosím na sociálních sítích.

Pořad Čína bez cenzury, který moderuje Chris Chappell, vysílá ve formátu pozdní noční šou, která mísí humor s vážnou analýzou čínské politiky a společnosti. Rovněž pravidelně otevírá témata potlačování čínských obyvatel vládnoucím komunistickým režimem, včetně témat považovaných za „citlivá“.

Související články: 

Belgie: Poslanci schválili zákon trestající obchodování s orgány a transplantační turistiku do „problémových zemí“ (Čína)

Pacienti se hrnou do Číny za transplantacemi. Orgány pocházejí převážně od nedobrovolných dárců, varují vyšetřovatelé

V reakci na situaci v Číně poslanec Peksa a senátor Hilšer dokončují návrh změny transplantačního zákona